Η ομάδα της Θύελλας είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε στο σκορ και είχε σημαντικές ευκαιρίες για ένα ακόμη γκολ . Στην επανάληψη η είσοδος του Καβαλιέρη μεταμόρφωσε τον Άρη Αιτωλικού, ο  οποίος πήρε τα ηνία του αγώνα , έκανε την ανατροπή, και πήρε την νίκη.

Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από της αποφάσεις του διαιτητή και των βοηθών του.

Το φιλμ του αγώνα

3΄Ακυρώνεται γκολ του Πελεκάνου  ως οφσάιντ

4΄Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα, ο Πελεκάνος αποφεύγει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, και από πλάγια θέση σουτάρει άουτ

6΄Μετά από ελεύθερο βολέ από τον Μόσχο, ο Πελεκάνος γίνεται κάτοχος της μπάλας, και από καλή θέση σουτάρει άουτ

9΄Διαγώνιο σουτ από τον Ταταράκη άουτ

12΄Δυαντό σουτ από τον Μαχμούτ άουτ

30΄Σέντρα από τον Λάμπο, κεφαλιά του Ταταράκη, μπλοκάρει ο Βελτσίστας

43΄ΓΚΟΛ 1-0 Μετά Από μπαλιά του Χαμηλού ο Αλέκος Τσιντζέλης με σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους .

47΄Μια ακόμη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Πελεκάνο να κάνει  το σουτ η μπάλα έφυγε άουτ

58΄Ο Πελεκάνος και πάλι σε καλή θέση αλλά ο Βελτσίστας απομακρύνει την μπάλα

61΄ΓΚΟΛ 1-1- Ο Καβαλιέρης με σουτ ισοφαρίζει για τον Άρη

69΄Εκτέλεση κόρνερ από τον Καβαλιέρη, κεφαλιά του Σεραφίγκου άουτ

77΄ ΓΚΟΛ 1-2 Προβάδισμα για τους φιλοξενούμενος μετά από σέντρα του Ακρίδα και κεφαλιά του Γ. Φράγκου

93΄ΓΚΟΛ 1-3 Ο Σεραφίγκος με σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Θεοφίλης με βοηθούς τους Σούζα και Βασιλόπουλο.

Θύελλα Αγίου Ανδρέα (Θανάσης Πρεβέντζας)

Μόσχος, Τσιντζέλης, Αγγελής Λ., Μπούκαρης Πολ., Σιάσος, Ταταράκης, Μπούκαρης Χαρ., Χαμηλός, Πελεκάνος, Ζαπαντιώτης, Λάμπος ΑΘ. (77΄Καραγιάννης)