Ατρόμητος –Παναιτωλικός 1-0

Οι κυριότερες φάσεις

3′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κεϊτά πάτησε περιοχή, πάσαρε στο ύψος του πέναλτι και οι αμυντικοί του Παναιτωλικού έδιωξαν σε πλάγιο.

5′: Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για μαρκάρισμα στον Μπρίτο. Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο.

6′: Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε η μπάλα βρήκε στα σώματα των παικτών του Παναιτωλικού

15′: Πρώτη καλή προσπάθεια στο ματς για τον Παναιτωλικό με ωραίες εναλλαγές της μπάλας και τον Φερέιρα να βγάζει κάθετη στον Μαρκόβσκι και τον Μπάρκα να προλαβαίνει τον Σέρβο.

17′: Τρομερή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Φερέιρα εκτέλεσε το φάουλ ο Χαντάκιας μόνος του έκανε την προβολή και η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

18′: Σουτ του Ματέι, μπλόκαρε ο Κυριακίδης

22′: Ο Ατρόμητος απαντάει στην ευκαιρία του Χαντάκια. Ο Φερέιρα ξέχασε να μαρκάρει, ο Ούμπιντες σέντραρε, ο Ματέι πήρε την κεφαλιά, αλλά αστόχησε.

25′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ματέι σούταρε, εξαιρετικά ο Κυριακίδης στη γωνία του, έπεσε και απέκρουσε

28′: Σουτ του Πάουλο, πάνω από τα δοκάρια

29′: Κοντά στο 1-0 ο Παναιτωλικός! Άλλη μια καλή συνεργασία των παικτών του Μαντζουράκη, με τον Ρουμπουλάκου να πασάρει στον Μαρκόβσκι και ο Σέρβος το έχασε από το ύψος της μικρής περιοχής.

39′: Σόλο του Σουμπίνιο και απόκρουση του Κυριακίδη

41′: Σουτ του Μπίτολο, μόλις άουτ.

45΄  ΓΚΟΛ 1-0 Σκόρερ ο Λε Ταλέκ που πήρε το… ριμπάουντ μετά την καταπληκτική επέμβαση του Κυριακίδη στο σουτ του Μπρίτο.

62′: Σουτ του Μάκου, άουτ.

69′: Σέντρα του Φερέιρα ο Κούσας πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Μπάρκας.

71′: Σέντρα του Ματέι, η κεφαλιά του Μπρίτο, άουτ.

74′: Ευκαιρία για το 1-1! Ο Ουάρντα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Παπάζογλου πήρε την κεφαλιά, άουτ.

77′: Σέντρα του Μαρκόβσκι, ο Μουνιός πλάσαρε, ο Μπάρκας σε κόρνερ

82′:  Ευκαιρία  του αγώνα για το Παναιτωλικό!!!!!Ο Μαρκόβσκι μόνος του με τον Μπάρκα στέλνει τη μπάλα απελπιστικά άουτ

86′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Κυριακίδη να αποκρούει το σουτ του Στόιτσεφ…

87′: Σέντρα του Ουάρντα, κεφαλιά του Μαρκόβσκι, μπλόκαρε ο Μπάρκας.

Οι αρχικές συνθέσεις των δυο ομάδων

Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Μπάρκας, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Μπρίτο, Φυτανίδης, Ματέι, Σουμπίνιο, Λε Ταλέκ.

Παναιτωλικός (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Ρουμπουλάκου, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Φερέιρα, Βασιλούδης, Μουνιός, Μαρκόφσκι.