Ο αγώνας τελείωσε στο Περιστέρι και οι παίχτες του Παναιτωλικού δεν μπορούν να καταλάβουν πως χάθηκαν τόσες σημαντικές ευκαιρίες, που στοίχισαν στην ομάδα βαθμό ή βαθμούς….

Το δεύτερο λοιπόν  ημίχρονο ανήκε στον Παναιτωλικό, ο οποίος δημιούργησε αρκετές κλασικές ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να αξιοποιήσει καμία εξ αυτών….

Ας της θυμηθούμε της απίστευτες ευκαιρίες :

62′: Σουτ του Μάκου, άουτ.

69′: Σέντρα του Φερέιρα ο Κούσας πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Μπάρκας.

74′: Ευκαιρία για το 1-1! Ο Ουάρντα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Παπάζογλου πήρε την κεφαλιά, άουτ.

77′: Σέντρα του Μαρκόβσκι, ο Μουνιός πλάσαρε, ο Μπάρκας σε κόρνερ

82′:  Ευκαιρία  του αγώνα για το Παναιτωλικό!!!!!Ο Μαρκόβσκι μόνος του με τον Μπάρκα στέλνει τη μπάλα απελπιστικά άουτ

87′: Σέντρα του Ουάρντα, κεφαλιά του Μαρκόβσκι, μπλόκαρε ο Μπάρκας.

Αν προσθέσουμε και της τέσσερις  ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου:

15′: Πρώτη καλή προσπάθεια στο ματς για τον Παναιτωλικό με ωραίες εναλλαγές της μπάλας και τον Φερέιρα να βγάζει κάθετη στον Μαρκόβσκι και τον Μπάρκα να προλαβαίνει τον Σέρβο.

17′: Τρομερή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Φερέιρα εκτέλεσε το φάουλ ο Χαντάκιας μόνος του έκανε την προβολή και η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

28′: Σουτ του Πάουλο, πάνω από τα δοκάρια

29′: Κοντά στο 1-0 ο Παναιτωλικός! Άλλη μια καλή συνεργασία των παικτών του Μαντζουράκη, με τον Ρουμπουλάκου να πασάρει στον Μαρκόβσκι και ο Σέρβος το έχασε από το ύψος της μικρής περιοχής.

Σύνολο 10 κλασσικές ευκαιρίες δίχως γκολ!!!!