Σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο Εμιλέον η Κ17 του Παναιτωλικού ήρθε ισόπαλη με 1-1 με την αντίστοιχη της Κέρκυρας.

Ήταν ένα καλό παιχνίδι με πολλές φάσεις εκατέρωθεν. Ο Παναιτωλικός ήταν ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα προηγήθηκε από το πρώτο ημίχρονο είχε δυο δοκάρια, αλλά ήταν άτυχος αφού δέχθηκε την ισοφάριση λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Το γκολ του Παναιτωλικού πέτυχε ο Βασίλακας στο 29΄μετά από θαυμάσια κάθετη μπαλιά του Κοτρώτσου. Οι γηπεδούχοι είχαν και δυο δοκάρια στο 23΄με απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Κοτρώτσο, και στο 27΄με τον Αλομπισάτ.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 86΄ από στημένη φάση.