Σε ένα δυνατό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της λήξης η γηπεδούχος ΑΕ Βάλτου νίκησε με 2-1 τον Απόλλωνα Δοκιμίου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και στα δυο ημίχρονα, και αιφνιδίασαν τους πάιχτες του Απόλλωνα πετυχαίνονται από ένα γκολ στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν μείωσαν αλλά δεν κατάφεραν να φύγουν με βαθμό από το γήπεδο.

Τα γκολ του αγώνα

8΄1-0 Ο Δαλαγιώργος ανατρέπει τον Λαμπρακόπουλο. Πέναλτι για τους γηπεδούχους με τον Φραγκούλη να ανοίγει το σκορ

50΄2-0 Ο Νέστορας με σουτ πετυχαίνει το δεύτερο γκολ για την ομάδα του

51΄Πέναλτι κερδίζει ο Αθανασίου, σε ανατροπή από τον Ψηλό, για τον Απόλλωνα. Ο Κορομηλάς εύστοχος μειώνει το σκορ