Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 0-1, πέτυχε ο ΠΑΟΚ Καλυβίων σήμερα το απόγευμα με αντίπαλο την ομάδα του Μακρυνειακού, σε ένα μέτριο παιχνίδι, όπου οι καλυβιώτες δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους αντιπάλους τους και πήραν τελικά τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Ειδικά στο α΄ ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έπαιξε καλύτερα, είχε ελαφρά υπεροχή έναντι των αντιπάλων του και κάποιες ευκαιρίες με τους Νταλαπέρα και Ζαχαράκη.

Στο 25΄λεπτό ήρθε το γκολ με τον Αυγέρη, μετά από απ΄ ευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια αριστερά της περιοχής.

32΄ Κεφαλιά του Νταλαπέρα απο το ύψος της μικρής περιοχής μόλις άουτ

42΄ Τετ α τετ του Ζαχαρακη μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

83΄ Σημαντική ευκαιρία για τους γηπεδούχους  όταν ο Νικολέτας  δεν πλάσαρε αποτελεσματικά τον τερματοφύλακα και το σουτ που επιχείρισε βγήκε άουτ.