Δεν θα ήταν ούτε σχήμα λόγου, ούτε υπερβολή να τονίζαμε, πως οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να πετύχουν ακόμα και διπλάσια τέρματα , στην αναμέτρηση με τον ΑΟ Χάλκειας!!

Η εμφάνιση των παιχτών του Βαλάντη Ζώη ήταν εκπληκτική από την έναρξη του αγώνα. Αν και στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε σκόρ εντούτοις δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες για γκολ , με τους Καρύμπα, Ξευγένη και Νάκο, δίχως όμως να τα καταφέρουν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα

Στην επανάληψη όμως από την στιγμή που… στρίμωξαν τον ΑΟ Χάλκειας , βρήκαν το δρόμο για τα δίχτυα και ήταν  θέμα χρόνου για να διαμορφωθεί το τελικό και ευρύ 0-4….

Αξίζει να αναφερθεί ότι ο ΑΟ Χάλκειας δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να βρει απάντηση στην πολύ καλή παρουσία των παιχτών της Φλόγας.

Τα γκολ της αναμέτρησης

56΄0-1 Εκτέλεση φάουλ από τον Καρύμπα, λάθος απομάκρυνση των αμυντικών της Χάλκειας, και ο Νάκος από το σημείο του πέναλτι ανοίγει το σκορ για την Φλόγα

58΄0-2 Αντεπίθεση για την Φλόγα με τον Ξευγένη από τα δεξιά , να δίνει θαυμάσια μπαλιά στον Χριστόπουλο , που από κοντά διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του

68΄0-3 Ο τερματοφύλακας Γκιάτας των γηπεδούχων προσπάθησε να κάνει «ντρίπλα» στον Πιστιόλη, με τον επιθετικό της Φλόγας να κερδίζει την μονομαχία και από κοντά πετυχαίνει το τρίτο γκολ της Φλόγας

90΄0-4 Εκπληκτικό σε εκτέλεση γκολ από τον Νάκο που με αριστερό «εξωτερικό « πλασέ στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα του ΑΟ Χάλκειας διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα
 Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κέκελος με βοηθούς τους Τριανταφύλλου και Σούζα