Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή

« Έχουμε καλή ομάδα αλλά κάνουμε δώρα. Όπως και στα Γιάννενα, έτσι και σήμερα. Μπήκαμε καλύτερα από τον αντίπαλο στο παιχνίδι. Είχαμε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο αλλά κλείσαμε με εις βάρος μας σκορ και πριν καλά – καλά αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πίσω με δύο – μηδέν. Ωστόσο η προσπάθεια των παικτών συνέχισε. Μετά την μείωση του σκορ  όλοι πιστεύαμε στην ανατροπή αλλά ήρθε ένα ομαδικό λάθος, σταματήσαμε για οφσάιντ και το 1-3 μας έβγαλε εντελώς έξω από το παιχνίδι. Πρέπει να διορθώσουμε αυτά τα λάθη. Το γκολ είναι δύσκολο. Να σκεφτείτε ότι πριν από αυτό το παιχνίδι είχαμε έντεκα γκολ και ήμασταν η τρίτη επίθεση του πρωταθλήματος με 1,35 ανά μέσο όρο γι’ αυτό θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί να διορθώσουμε τα λάθη».