Πολύ δυνατό μάτς με έξι γκόλ δύο δοκάρια και πολλή ένταση στο emileon μεταξύ του ΠΑΟΚ Καλυβίων και του ΠΑΟ Αγρινίου.

Οι γηπεδούχοι δεν ξεκίνησαν καλά και δέχθηκαν γκόλ στο 8′ με τον Τσιτσιβό σε μια φάση που υπήρξε πολλή ένταση και διαμαρτυρίες απο την πλευρά των γηπεδούχων κυρίως προς τον δεύτερο βοηθό γιατί σήκωσε οφσάιντ ποδοσφαιριστή των φιλοξενουμένων, και πήρε πάλι την απόφαση του καθώς θεώρησε ότι βιάστηκε να σηκώσει και δεν επηρέαζε ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής την εξέλιξη της φάσης.Ο ΠΑΟ στην συνέχεια πατούσε αρκετά καλά στο γήπεδο εκμεταλευόμενος και τον εκνευρισμό των αντιπάλων, και διπλασίασε τα τέρματα του στο 31′ με κεφαλιά του Θωμά Γκουρνέλου.Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν στο 43′ αλλά το σούτ του Ζαχαράκη και με την βοήθεια του Καραβασίλη κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Θόδωρου Βαινά μπήκε πιο δυνατά, πίεσε και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκόρ, αρχικά με τον Λιούλιο στο 51′ να μειώνει και στην συνέχεια να ισοφαρίζει στο 67′ με καταπληκτικό σούτ του Παναγιωτόπουλου, αλλά να παίρνει και κεφάλι στο σκόρ με κεφαλιά του Κουτσοσπύρου στο 73′. Αυτό δεν κράτησε πολύ καθώς πέντε λεπτά αργότερα ο Χ.Χ.Γκουρνέλος με εκτέλεση φάουλ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Σαμαρά ισοφαρίζοντας σε 3-3.

Η συνέχεια ανοίκει στον ΠΑΟΚ που πίεσε για το γκόλ της νίκης, είδε την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι σε γυριστό σούτ του Καγκαρά στο 84′ και να χάνει την ευκαιρία του αγώνα στο 94΄με τον Νίκο Μυλωνά να αιφνιδιάζεται σε συρτή σέντρα του Βελέντζα και απο μισό μέτρο να μην καταφέρνει να την στείλει στα δίχτυα.

Διαιτητές: Καραβασίλης, Τριανταφύλλου, Δημονίτσας

Κυριότερες φάσεις και γκόλ:

8′ ΓΚΟΛ: Ο Τσιτσιβός με πλασέ μέσα απο την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1

21΄Σούτ του Λιούλιου η μπάλα φεύγει άουτ

24′ Ο Τσιτσιβός υπο πίεση πιάνει καλό σούτ με τον Σαμαρά να μπλοκάρει.

31′ ΓΚΟΛ: Ο Χ.Χ.Γκουρνέλος εκτελεί κόρνερ απο δεξιά και ο Θ.Γκουρνέλος με κεφαλιά διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του

39′ Εκτέλεση κόρνερ απο τον Βαινά στο πρώτο δοκάρι, ο Καγκαράς πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

43΄Ο Ζαχαράκης μέσα απο την περιοχή και δεξιά πιάνει το σούτ, με τον Καραβασίλη να βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και να την στέλνει στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ

44΄ Ο Κουτσοσπύρος πιάνει καλό σούτ και ο Καραβασίλης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

51′ ΓΚΟΛ: Ο Ζαχαράκης στρώνει στο επερχόμενο Λιούλιο στην γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά που πιάνει διαγώνιο συρτό σούτ και μειώνει σε 1-2

57′ Συρτό σούτ του Λιούλιου η μπάλα περνάει δίπλα απο το κάθετο δοκάρι άουτ

67′ ΓΚΟΛ: Ο Παναγιωτόπουλος λίγο έξω απο την περιοχή πιάνει δυνατό σούτ με την μπάλα να παίρνει φάλτσα και να καταλήγει στο αριστερό «παραθυράκι» του Καραβασίλη για το 2-2

69′ Σούτ του Ζαχαράκη μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Καραβασίλης

70′ Ο Θ.Γκουρνέλος ξεκινάει ατομική προσπάθεια απο το κέντρο φτάνει απέναντι απο τον Σαμαρά και πλασάρει άουτ.

73′ ΓΚΟΛ: Σέντρα απο αριστερά του Αυγέρη στηνπεριοχή με τον Κουτσοσπύρο να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα

78′ ΓΚΟΛ: Ο Χ.Χ.Γκουρνέλος με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σαμαρά για το 3-3

81′ Δυνατό σούτ του Αυγέρη διώχνει δύσκολα σε πλάγιο ο Καραβασίλης

84΄ Ο Καγκαράς με δύσκολο σούτ στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται απο αμυντικούς

87′ Σούτ του Αυγέρη αποκρούει ο Καραβασίλης

94′ Ο Βελέντζας απο δεξιά κάνει συρτή σέντρα η μπάλα περνάει απο όλους και φτάνει στον Μυλωνά που αιφνιδιάζεται, πατάει την μπάλα και πριν την γραμμή του τέρματος αποτυγχάνει να την στείλει στα δίχτυα

ΠΑΟΚ Καλυβίων (Θόδωρος Βαινάς) Σαμαράς, Λιούλιος,Αυγέρης, Μυλωνάς, Δράκος-Γαλάνης, Καγκαρτάς, Βελέντζας, Βαινάς, Ζαχαράκης, Παναγιωτόπουλος, Κουτσοσπύρος

ΠΑΟ Αγρινίου ( Βασίλης Βασιλόπουλος) Καραβασίλης, Υφαντής (82′ Καράτσαλος), Ζαφείρης, Θ.Γκουρνέλος, Δ.Παπαθανάσης(89′ Βελλιος), Χ.Χ.Γκουρνέλος, Θ.Παπαθανάσης, Στεφανίδης, Χ.Σ.Γκουρνέλος,Καλογεράκης, Τσιτσιβός(58′ Πριτσούλης)