Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση Βέροια-Παναιτωλικός με ώρα έναρξης στις 17.15

Λόπεθ, Μαλόν, Ασίγκμπα, Καλί, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Λινάρδος, Σισίνιο, Άρσε, Σαρπόνγκ, Βίτι.
Αναπ: Καντιμοίρης, Παπαστεριανός, Μελίσσης, Μεληκιώτης, Τομάς, Χαροντάκης, Κάλβο.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Καμαβουάκα, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Τομανέ, Ουάρντα.
Αναπ: Περέιρα, Κουτρομάνος, Φάρλεϊ Ρόσα, Οσμάρ Φερέιρα, Μαρκόφσκι, Ρόσα, Λεντέσμα
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Νατσιούλας (Λάρισας) 4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)
Το φίλμ του αγώνα
Υπάρχουν υβριστικά συνθήματα κατά του Γράφα από λίγους οπαδούς της Βέροιας.
1′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Τομανέ πιάνει την κεφαλιά από κοντά και ο Λόπεθ αποκρούει.
3′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
Τρομερό σουτ στην κίνηση με το αριστερό από τον Μάκο από το ημικύκλιο και 0-1 για τους φιλοξενούμενους.
6′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Καλό σουτ εντός περιοχής από τον Μάρκος Πάουλο, λίγο άουτ η μπάλα.
Εντυπωσιακός στο ξεκίνημα ο Παναιτωλικός, λες και δεν έχει μπει στο ματς είναι η Βέροια.
12′: Ο Μπαλάφας παίρνει την κεφαλιά εντός περιοχής και η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
Στο έδαφος ο Μάκος, προσωρινή διακοπή.
 Δείχνει σημάδια ανάκαμψης η Βέροια.
19′: Κίτρινη στον Μπαλάφα.
21′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μεγάλο λάθος από τον Ασίγκμπα, χάνει την μπάλα από τον Τομανέ, αλλά το πλασέ του τελευταίου δεν είναι καλό και ο Λόπεθ αποκρούει.
Αρκετά τα λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων.
30΄ ΓΚΟΛ για την Βέροια
Ωραία σέντρα του Μαλόν στο δεύτερο δοκάρι, ο Σαρπόνγκ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Κυριακίδη για το 1-1. Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για φάουλ του σκόρερ στον Κλέσιο, φαίνεται πως έχουν δίκιο.
Έξαλλος ο Ματζουράκης, έχουμε μικρή διακοπή.
Έχει ανεβάσει στροφές η Βέροια, στο μισό γήπεδο παίζεται το παιχνίδι.
36′: Μακρινό σουτ από τον Άρτσε, πέφτει και αποκρουεί ο Κυριακίδης.
37′: Κίτρινες σε Βίτι και Χαντάκια για μεταξύ τους αψιμαχία.
 39′: Κίτρινη στον Τομανέ.
42′: Ο Άρτσε έχει χώρο από αριστερά, κάνει τη σέντρα και ο Χαντάκιας διώχνει.
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
45’+1: Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Σαρπόνγκ, ο Βίτι παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.
Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
46′: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
Προσπαθούν να αναπτυχθούν οι δύο ομάδες, αλλά κάνουν εύκολα το λάθος.
53′: Τραγικό λάθος πρώτα από τον Καλί και στη συνέχεια από τον Λόπεθ, πάει να πάρει την μπάλα ο Τομανέ και τον προλαβαίνει ο Βασιλαντωνόπουλος.
65′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό .  Δεν απομακρύνεται η μπάλα μετά την εκτέλεσή του και το σουτ του Μύγα  φεύγει άουτ.
69′: Ωραίο μακρινό σουτ από τον Ουάρντα, αποκρούει ο Λόπεθ.
72′: Αλλαγή για τη Βέροια, ο Κάλβο στη θέση του Σισίνιο.
76′: Ουάρντα και Πάουλο βγαίνουν, Ρότσα και Φερέιρα μπαίνουν για τον Παναιτωλικό.
 87′: Ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Κάλβο βγάζει τη σέντρα για τον Σαρπόνγκ, εκείνος κάνει το κοντρόλ και το σουτ στην κίνηση και αστοχεί.
89′: Στη θέση του Άρτσε ο Μεληκιώτης για τη Βέροια.
90′: Στη θέση του Τομανέ ο Μαρκόφσκι για τον Παναιτωλικό.