Για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου  ηττήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου από τον Α.Σ. Ευρώπη Πευκοχωρίου με σκορ 67 – 71. Με το αποτέλεσμα αυτό ο ΑΟΑ έχει 17 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ το Πευκοχώρι με 20 είναι στη 2η θέση.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 7 – 0, όμως οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με το ισόπαλο 20 – 20. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Πευκοχωρίου πήραν μικρό προβάδισμα το οποίο διατήρησαν πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 4 πόντους. Ο ΑΟΑ πλησίασε στον πόντο στο τρίτο δεκάλεπτο (38 – 39), όμως οι φιλοξενούμενοι κράτησαν μια μικρή διαφορά που έφτασε στους 5 πόντους στο 30ο λεπτό. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τη διαφορά μέχρι τους 10 πόντους, ο ΑΟΑ  αντέδρασε μειώνοντας στους 5, όμως δε μπόρεσε να γυρίσει το ματς και ήρθε το τελικό 67 – 71.

Δεκάλεπτα: 20 – 20, 13 – 17, 19 – 20, 15 – 14.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Σαπλαούρας, Μπερερής 9, Τασόπουλος 4, Σταμούλης 3(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας 5(1), Τάσσος 3, Γκρέκας 2, Μήτσου 16(1), Γκόβας 21(3), Μακρής 4, Δασκαλάκης.

Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Άγγελος Καραμανλής): Αμπατζίδης 4, Μητσάκης 13(1), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 17(5), Μαυρίδης 7(1), Γαρέζος, Καραϊσκάκης 3(1), Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 13(1), Σταύρου 12, Μάρκου, Βαϊντερλής.