Στο τελευταίο παιχνίδι της φετινής χρονιάς ο ΑΟΑ κέρδισε εκτός έδρας τον Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 67 – 59. Με αυτή τη νίκη ο ΑΟΑ έφτασε τους 19 βαθμούς έχοντας 7 νίκες συνολικά και τέσσερις εκτός έδρας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ διατηρούσε μικρό προβάδισμα και προηγήθηκε με τη συμπλήρωση 10 λεπτών με 20 – 16. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι “ψαλίδισαν” τη μικρή διαφορά και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια. Με σερί 1 – 9 ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 37 – 45 στο 25ο λεπτό, όμως η Γέφυρα με δικό της σερί 6 – 0 μείωσε σε 43 – 45 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. 6:25 πριν τη λήξη ο Μπίσκας με τρίποντο ισοφάρισε σε 50 – 50, όμως ένα τρίποντο του Μήτσου και ένα δίποντο του Τάσσου μετά από επιθετικό ριμπάουντ έφεραν τη διαφορά στους 5.

Η διαφορά έφτασε στους 8 για την ομάδα μας, όμως ο Μπίσκας 3 λεπτά πριν το τέλος με τρίποντο μείωσε στους 5. Όμως 100 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη ο Μήτσου με τρίποντο επανέφερε τη διαφορά στους 8 και ο ΑΟΑ κράτησε τη διαφορά παίρνοντας μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη.

Δεκάλεπτα: 16 – 20, 36 – 36, 43 – 45, 59 – 67.

Διαιτητές: Δημάδης – Ελευθεριάδης.

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Γεώργιος Τουλούμης): Κρομήδας 7, Δανάκης 18(2), Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3(1), Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 17(2), Βογιατζής 2, Ιατρίδης, Ταραμάς, Μπίσκας 10(3), Καρούζος 2.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 3, Μπερερής 9(1), Τάσσος 13, Πουρνάρας, Μπαρούχας, Σταμούλης, Γκρέκας 5(1), Μήτσου 12(4), Γκόβας 22(4), Μακρής 3, Κουσιάντζας.