Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση από το ΟΑΚΑ μεταξύ ΑΕΚ και Παναιτωλικού:

Κυριακίδης, Μύγας, Ρότσα, Χαντάκιας, Κούσας, Κουτρομάνος, Πάουλο, Ρόσα, Μουνιός, Κλέσιο, Μαρκόβσκι

Πρόβλημα της τελευταία στιγμής για τον Παναιτωλικό καθώς εκτός αρχικής 11άδα με την ΑΕΚ τέθηκε και ο Γρηγόρης Μάκος, ο οποίος ανέβασε πυρετό το πρωί. Στον πάγκο πάντως βρίσκεται.

Αναπ: Κριστιάνο, Γιαννιώτης, Μάκος, Μάλλης, Μιχάι, Παπουτσογιαννόπουλο, Βασιλούδης

Οι 11 του Μοράις είναι οι: Μπάρκας, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Αϊντάρεβιτς, Μάνταλος, Πατίτο, Πέκχαρτ

Αναπ: Ανέστης, Μπακάκης, Τζανετόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Βάργκας, Γαλανόπουλος, Μπακασέτας.

Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Σταθόπουλος (Ηλείας) Τέταρτος: Ευαγγέλου (Αθηνών)

οι  Κυριότερες φάσεις

2′: Σέντρα Γκάλο από τα δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Κυριακίδης.

4′: Σουτ Αϊντάρεβιτς, διώχνει ο Κυριακίδης, νέο σουτ από τον Μάνταλο, κόντρα και κόρνερ. Εκτελεί ο Γκάλο, περνά ανεκμετάλλευτο.

5′: Ο Σιμόες τη σέντρα, κεφαλιά Γιόχανσον, δεν έχει πρόβλημα ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού.

11′: Μακρινό σουτ του Μάνταλου, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Κυριακίδη, αλλά εκείνος μπλόκαρε σταθερά.

16′: Ωραία προσπάθεια του Ροντρίγκες από τα αριστερά, περνά δύο αντιπάλους, αλλά το σουτ του πήγε πάνω στα σώματα των αμυνόμενων

21′: Σέντρα του Ροντρίγκες από τα αριστερά, ο Πέκχαρτ δεν μπόρεσε να βάλει την προβολή και εν τέλει απομακρύνθηκε ο κίνδυνος.

23′: Ο Γκάλο δέχτηκε την μπάλα από τον Λαμπρόπουλο, μπήκε μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα που έβγαλε ήταν πολύ δυνατή και ο Πέκχαρτ προσπάθησε με το στήθος να απειλήσει τον Κυριακίδη. Κανένα πρόβλημα για τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.

25′: Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος έκανε το κόρνερ, ο Κυριακίδης δεν κατόρθωσε να μαζέψει σταθερά την μπάλα και ο Πέκχαρτ έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς.

27′: Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο.

37′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο από καλή θέση πάνω στο τείχος και στην συνέχεια το σουτ που επιχείρησε βρήκε και πάλι πάνω στους αμυνόμενους.

41′: Κίτρινη κάρτα στον Ρότσα.

45′ Φάση διαρκείας στα καρέ του Κυριακίδη, όμως τρία διαδοχικά σουτ που πραγματοποίησαν οι παίκτες της ΑΕΚ, πήγαν πάνω στους αμυντικούς.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες παραμένουν στο 0-0, με την ΑΕΚ να έχει μία ανούσια υπεροχή.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

48′: Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος γέμισε μέσα στην περιοχή, ο Πέκχαρτ πήγε να πάρει την κεφαλιά, στην φάση ενεπλάκη και ο Ροντρίγκες και μετά από κόντρες πέρασε ελάχιστα κόρνερ.

50′ Ο Σιμόες με σουτ από καλό σημείο μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

57′: Κεφαλιά του Λαμπρόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα έξω.

66′: Παραλίγο να κάνει την ζημιά ο Παναιτωλικός. Ο Μουνιός έκανε το γύρισμα από τα αριστερά αλλά ο Μπάρκας έδιωξε σε κόρνερ.

67′: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ροντρίγκες έξω, Μπακασέτας μέσα.

68′: Σέντρα του Μπακασέτα από τα δεξιά, ο Μάνταλος πήρε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε λίγα μέτρα έξω.

68′: Κλασική ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κλέσιο έπειτα από λάθος του Κολοβέτσιου πήρε την μπάλα, πέρασε τον Λαμπρόπουλο, ωστόσο δεν πλάσαρε σωστά τον Μπάρκα από θέση τετ α τετ με την μπάλα να φεύγει άουτ.

71′: Κίτρινη κάρτα για τον Πάουλο.

76′: Διαγώνιο σουτ του Μάνταλου, η μπάλα φεύγει εκτός.

78′: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Βγαίνει ο Πέκχαρτ, στην θέση του ο Βάργκας.

79′: Δυνατό σουτ του Γιόχανσον στην κίνηση μέσα από την περιοχή, ο Κυριακίδης έδιωξε την μπάλα με γροθιές.

82′: Μακρινό σουτ του Μπακασέτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ, η μπάλα περνά άουτ.

82′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπουτσογιαννόπουλος στην θέση του Μαρκόβσκι.

85′: Κλείνει τις αλλαγές της η ΑΕΚ. Έξω ο Αϊντάρεβιτς, μέσα ο Χριστοδουλόπουλος.

87′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Βασιλούδης στην θέση του Ρόσα.

88′: Εντυπωσιακή επέμβαση του Κυριακίδη σε πολύ δυνατό σουτ του Σιμόες.

89′: Τρομερή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Οι παίκτες του Μαντζουράκη βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Κλέσιο απέφυγε στο σπριντ τους Λαμπρόπουλο και Κολοβέτσιο, μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, ωστόσο ο Μπάρκας έβγαλε σε κόρνερ.

90+3′: Σέντρα του Ντίντακ από τα αριστερά, ο Λαμπρόπουλος πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έσκασε στο έδαφος αλλά ο Κυριακίδης για ακόμη μία φορά αποσόβησε τον κίνδυνο.

90+4: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μαλής έξω ο Κουτρομάνος.

Τέλος της αναμέτρησης. Ο Παναιτωλικός πήρε “παλικαρίσια” τον βαθμό από την ΑΕΚ, αποσπώντας ισοπαλία με 0-0.