Ο αγώνας Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός λεπτό προς λεπτό

Ντοναρούμα, Ιγκόρ, Μπέρτος, Σελίν, Γιαννούλης, Δημούτσος, Τσουκαλάς, Μάσα, Στανισάβλιεβιτς, Τσιλιανίδης, Μανιάς.
Αναπ: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Χαμντανί, Καλτσάς, Ιγκλέσιας, Φαρίνια, Ιωαννίδης.
Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Μάρκος Πάουλο, Μάκος, Κλέσιο, Ρόσα, Φαμπιάν Μουνιός, Μαρκόβσκι.
Αναπ: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Καμαβουάκα, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Λουίς Ρότσα, Βασιλούδης, Μάλης.
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Καλογερόπουλος (Αθηνών) Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Σελίμος (Λακωνίας)
Ξεκίνησε ο αγώνας
 Περίπου  20 φίλαθλοι του Παναιτωλικού βρίσκονται στην εξέδρα στο γήπεδο του Αστέρα Τρίπολης. Με το σύνθημα “Παναι-γερά-γερά-διπλό μέσα στο Μοριά προσπαθούν να εμψυχώσουν τους παίχτες του Παναιτωλικού στο δύσκολο εκτός έδρας αγώνα!!
Ο Αστέρας Τρίπολης προσπαθεί να κάνει παιχνίδι και ο Παναιτωλικός αμύνεται στο μισό γήπεδο.
8′: Ο Μανιάς ελίσσεται στην περιοχή του Παναιτωλικού και σουτάρει, αλλά ο Τσοκάνης βάζει την κόντρα με τον Κυριακίδη να μπλοκάρει εύκολα.
9′: ΓΚΟΛ!!!!!!!!! Ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ!
Ο Φαμπιάν Μουνιός κατεβάζει άψογα τη μπάλα με το στήθος στην πάσα ασίστ του Φάρλεϊ Ρόσα και ο πρώτος σουτάρει στη δεξιά γωνία του Ντοναρούμα!
 12′: Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς αφήνει στον Μάσα που σουτάρει και ο Κυριακίδης κάνει εντυπωσιακή επέμβαση!
19′: Πρώτο κόρνερ στο ματς. Ο Στανιβάσβλιεβιτς εκτελεί δίχως αποτέλεσμα από δεξιά.
62% – 38% η κατοχή μπάλας.
21′: Ο Στανισάβλιεβιτς μπαίνει στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Μάκος βάζει την κόντρα με τον Κυριακίδη να μαζεύει με ευκολία.
 Μόλις μία τελική προσπάθεια έχει επιχειρήσει ο Αστέρας έχοντας εγκλωβιστεί από τον Παναιτωλικό απου αμύνεται και επιτίθεται αποτελεσματικά.
34′: Ο Ιγκόρ κάνει την επέλαση από δεξιά, συγκλίνει και σουτάρει πάνω στον Κυριακίδη.
36′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από αριστερά με τον Μουνιός, αλλά δεν αποφέρει αποτέλεσμα.
38΄ ΓΚΟΛ! Ο Αστέρας ισοφαρίζει με τον Στανισάβλιεβιτς!
Κάθετη πάσα του Μάσα προς τον Μανιά που πλασάρει σώζει ο Κυριακίδης και ο Στανισάβλιεβιτς πλασάρει τον Έλληνα γκολκίπερ στην έξοδο και ισοφαρίζει!
40′: Πέναλτι για τον Αστέρα, ενώ αρχικά είχε υποδειχθεί φάουλ του Μουνιός πάνω στον Στανισάβλιεβιτς!
42′: ΓΚΟΛ!!! Ο Μάσα εκτελεί στην αριστερή γωνία του ακίνητου Κυριακίδη και κάνει το 2-1!
Ημίχρονο 2-1
 61% – 39% η κατοχή μπάλας
6 (6) – 1 (1) οι τελικές
Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ
46′: Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, Ο Φαρίνια περνά αντί του Τσιλιανίδη.
48′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κυριακίδης αποκρούει βολέ του Φαρίνια!
49′! ΓΚΟΛ!!! 3-1  Ο Στανισάβλιεβιτς πλασάρει εξ επαφής μετά την επέμβαση του Κυριακίδη στο σουτ του Μανιά!
53′: Μακρινό σουτ του Μουνιός, άουτ.
55′: Κόρνερ για τον Αστέρα από δεξιά. Ο Μάσα εκτελεί και ο Μαρκόβσκι απομακρύνει άτσαλα. Στη συνέχεια υποδεικνύεται επιθετικό φάουλ του Τσουκαλά.
56′: Βολέ του Μάσα αποκρούει ο Κυριακίδης με γροθιές.
58′: ΓΚΟΛ!! 4-1   Ο Τσουκαλάς βρίσκει κενό χώρο εκτός περιοχής και επιχειρεί δεξί σουτ με τη μπάλα να προσκρούει στο έδαφος και να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Κυριακίδη
59′: Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας αντικαθιστά τον Δημούτσο.
61′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος αντικαθιστά τον Μαρκόβσκι.
62′: Ο Μάσα επιδιώκει τη λόμπα πάνω από τον Κυριακίδη που μαζεύει τη μπάλα.
66′: Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Φάρλεϊ Ρόσα περνά εκτός και περνά ο Λουίς Ρότσα στο ματς.
68′: Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιωαννίδης αντικαθιστά τον Μανιά.
70′: Πρόβλημα τραυματισμού για τον Ιγκόρ Σίλβα, ενώ έχουν εξαντληθεί όλες οι αλλαγές για τον Αστέρα. Με 10 μένουν οι γηπεδούχοι.
73′: Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μάρκος Πάουλο περνά ο Βασιλούδης.
79′: Εκτέλεση φάουλ με πολλά φάλτσα του Στανισάβλιεβιτς, περνά από τον Σελίν και καταλήγει άουτ.
80′: Βολέ του Τσουκαλά, διώχνει ο Κυριακίδης!
85′: Κίτρινη κάρτα στον Κλέσιο που άπλωσε το χέρι του στο πρόσωπο του Μπέρτου.
86′: Μακρινό σουτ του Μουνιός, άουτ.
90+2′: Διαγώνιο σουτ του Ιωαννίδη, άουτ!