Σπουδαία νίκη σε ένα γήπεδο με πολλές λακούδες «Καραπαπά» , πέτυχε η Φλόγα Παλαιομάνινας η οποία επιβλήθηκε με 2-0 της αξιόμαχης ομάδα του Αμβρακικού Λουτρού.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με φάσεις εκατέρωθεν που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που προτίμησαν να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν φλύαροι με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι  να κρατήσουν το μηδέν στην εστία, και μάλιστα αν ήταν λίγο ποιο τυχεροί μπορούσαν να πετύχουν και γκολ αλλά στο 43΄ η εκτέλεση φάουλ από τον Καβαλιέρη η μπάλα βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Διαμάντη

Στην επανάληψη όμως οι αλλαγές του Βαλάντη Ζώη έδωσαν επιθετική πνοή στην Φλόγα , πήρε  τον έλεγχο στον αγώνα , και με δυο γκολ στα τελευταία 15 λεπτά πήρε την νίκη και τους τρείς βαθμούς , με αποτέλεσμα να παραμείνει στην προνομιούχο τετράδα.

Τα γκολ του αγώνα

78΄1-0 Εκτέλεση φάουλ από τον Σαμψώνα από τα δεξιά, ο Στριμμένος βρίσκει τόσο την μπάλα όσο να της αλλάξει πορεία και ο επερχόμενος Χριστόπουλος με σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

84΄2-0 Θαυμάσια ατομική προσπάθεια από τον Τουρλίδα, ο οποίος βρέθηκε έξω από την περιοχή έκανε την σέντρα και ο επερχόμενος Πιστιόλης με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα