Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναιτωλικός -Πλατανιάς με ώρα έναρξης στις 17.15

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Κλέσιο, Κούσας, Χαντάκιας, Ντιέγκο Λόπες, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Λουίς Ρότσα, Φεντερίκο Μπράβο, Φάρλεϊ Ρότσα, Μαρκόβσκι.
Αναπ: Καβουσάκης, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Κουτρομάνος, Μουνιός, Τσοκάνης, Δημήτρης Παπαδόπουλος, Άλβαρο Ρέι.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Κάργας, Μπανανά, Καρυπίδης, Στάθης, Στανισάβλιεβιτς, Μουνάφο, Γιορέντε, Βάντερσον, Μανούσος, Σίγκνεβιτς.
Αναπ: Κοκκαλάς, Παπανικολάου, Γουνδουλάκης, Μαραγκός, Ντεβέσα, Αποστολόπουλος, Πριντέτα.
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Άγγελος Πήττας (Ηλείας) 4ος: Άγγελος Αγγελάκης (Μακεδονίας)
O αγώνας λεπτό προς λεπτό
6′: Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Γιορέντε εκτελεί και υπάρχει επιθετικό φάουλ στον Κυριακίδη.
13′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λουίς Ρότσα σουτάρει και η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ από τον Σωτηρίου.
14΄: Το κόρνερ εκτελείται με τους φιλοξενούμενους να διώχνουν δύο φορές. Ο Μπανανά σώζει σε σουτ του Κούσα έπειτα από γύρισμα του Μαρκόβσκι.
 21′: Ο Πλατανιάς προσπαθεί να περιορίσει όλους τους χώρους προς τα μετόπισθεν και ο Παναιτωλικός επιδιώκει ν’ αναπτύξει επιθετικές πρωτοβουλίες.
24′: Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μανούσος πήρε τις κόντρες από τον Χαντάκια και σέντραρε για τον Σίγκνεβιτς που αστοχεί με κεφαλιά!
25′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Άτσαλο διώξιμο του Μπανανά και ο Μάρκος Πάουλο σουτάρει δυνατά για να διώξει ο Μάρκος Πάουλο!
26′: Πέναλτι για τον Πλατανιά στο οποίο υποπίπτει ο Χαντάκιας ανατρέποντας τον Μανούσο. Σωστή η υπόδειξη.
27′: ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά! Ο Μανούσος εκτελεί εύστοχα στη δεξιά γωνία του Κυριακίδη!
 31′: Κίτρινη κάρτα στον Κλέσιο για αγκωνιά στον Γιορέντε.
36′: Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο για αγκωνιά στον Χαντάκια.
39′: Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Γιορέντε εκτελεί και ο Μανούσος παίρνει την κεφαλιά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
42′: Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Γιορέντε εκτελεί και ο Κυριακίδης διώχνει τη μπάλα.
 56% – 44% η κατοχή μπάλας
9(3) – 3(1) οι τελικές προσπάθειες
Ημίχρονο 0-1
Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο
53′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό! Ο Γιορέντε διώχνει πάνω στη γραμμή μετά την εκτέλεση του Φάρλεϊ Ρόσα και την προβολή του Χαντάκια.
55′: ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά με κεφαλιά του Καρυπίδη!
ΓΚΟΛ 0-2  για τον Πλατανιά με κεφαλιά του Καρυπίδη έπειτα από εκτέλεση του Γιορέντε! Ο Μανούσος πήρε την κεφαλιά – πάσα στο πρώτο δοκάρι!
58′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Φεντερίκο Μπράβο περνά ο Άλβαρο Ρέι. Αμφότεροι έκαναν ντεμπούτο στη Σούπερ Λίγκα.
60′: Κόρνερ για τον Πλατανιά. Ο Γιορέντε εκτελεί πάνω στον Κλέσιο που παραχωρεί πλάγιο άουτ.
63′: Σουτ του Μάρκος Πάουλο εκτός περιοχής πάνω στον Σωτηρίου.
64′: Κίτρινη κάρτα στον Κάργα για φάουλ στον Μαρκόβσκι.
64′: Εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο, απελπιστικά άουτ.
65′: 14(5) – 4(2) οι τελικές
Κόρνερ: 5-4
66′: Δυνατό σουτ του Σίγκνεβιτς πάνω στον Κυριακίδη.
68′: Κόρνερ για τον Πλατανιά από τον Γιορέντε με τον Σίγκνεβιτς να παίρνει την κεφαλιά άουτ.
69′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Ντιέγκο Λόπες περνά ο Δημήτρης Παπαδόπουλος.
74′: Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος αντικαθιστά τον Κλέσιο.
75′: Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Μανούσου περνά ο Αποστολόπουλος.
76′: Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε για σκληρό φάουλ στον Κουτρομάνο.
ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-2 με σκόρερ τον Ρέι
81′: ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό Ο Άλβαρο Ρέι περνά από τέσσερις παίκτες του Πλατανιά και πλασάρει ψύχραιμα στην αριστερή γωνία του Σωτηρίου για το 1-2!
83′: Σουτ του Ρόσα στα σώματα και η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ.
84′: Από μία κίτρινη σε Σίγκνεβιτς και Κουτρομάνο.
 85′: Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μαραγκός αντικαθιστά τον Στανισάβλιεβιτς.
88′: Δεξί βολέ του Ρόσα, άουτ.
89′: Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ντεβέσα αντικαθιστά τον Γιορέντε.
+4′ καθυστερήσεων
90+1′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Μαρκόβσκι να παίρνει την κεφαλιά, άουτ σε εκτέλεση του Ρέι.
Τελικό αποτέλεσμα 1-2 ….ο Πλατανιάς πήρε την νίκη!!