Kυριακίδης, Κουτρομάνος, Ρότσα, Ροντρίγκες, Κούσας, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Ρέι, Λόπες, Μουνιός, Μαρκόφσκι.
Αναπ: Καβουσάκης, Παπάζογλου, Κλέσιο, Μπράβο, Ρόσα, Τσοκάνης, Παπαδόπουλος.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Ναμάσκο, Νιας, Μαχαίρας, Βασιλείου, Σίλβα, Γιακουμάκης, Μεντί, Καλτσάς, Ουόν, Καραχάλιος, Μιλιάζες.
Αναπ: Μοσχονάς, Ζεζίνιο, Κουλιμπαλί, Βούρος, Λάτσι, Καψάσκης, Σουμπίνιο.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας). Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Δίπλαρης (Καρδίτσας).
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλιού προέδρου του Παναιτωλικού Άγγελου Τριανταφύλλου.
 4′: Σουτ στην κίνηση από τον Μαρκόφσκι μετά από σέντρα του Κουτρομάνου από δεξιά, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
8′: Στα σώματα αμυντικών του Λεβαδειακού σταματά η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρότσα, το ίδιο γίνεται και με τον Μάρκος Πάουλο.
9′: Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη για φάουλ στον Λόπες.
10′: Πλασέ στην κίνηση από τον Μάρκος Πάουλο μετά την πλασαριστή εκτέλεση φάουλ του Ρότσα, ψηλά άουτ η μπάλα.
11′: Μακρινό σουτ του Μάρκος Πάουλο, πολύ άστοχο.
15′: Επιτίθεται συνεχώς ο Παναιτωλικός στο πρώτο 15λεπτο, σε παθητικό ρόλο οι Βοιωτοί.
17′: Κίτρινη στον Μουνιός για δυνατό μαρκάρισμα στον Καλτσά.
25′: Το παιχνιδι συνεχίζεται, με τον Παναιτωλικό να ελέγχει πάντα το ρυθμό και να ψάχνει διαδρόμους στα αντίπαλα καρέ.
 26′: Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα για διαμαρτυρία.
29΄ Σημαντική ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Μάκος βρίσκει στην πλάτη της άμυνας των Βοιωτών τον Μουνιός, ο οποίος πλασάρει, ο Ναμάσκο διώχνει και από κόντρα στον Μουνιός και πάλι η μπάλα φεύγει άουτ.
36′: Είναι καλά στημένος ο Λεβαδειακός και οι γηπεδούχοι, αν και θέλουν, δεν μπορούν να δημιουργήσουν μεγάλα προβλήματα στον Ναμάσκο.
37′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Μάρκος Πάουλο, απομακρύνει ο Μιλιάζες.
40′: Δυνατό σουτ του Ρέι εκτός περιοχής, ο Ναμάσκο διώχνει με γροθιές, ενώ διώχνει σε κόρνερ και την κεφαλιά του Μαρκόφσκι, που περνά ανεκμετάλλευτο.
42′: Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες.
43′ Σέντρα του Μουνιός, κεφαλιά του Μαρκόβσκι και η μπάλα περνά άουτ.
44′: Κίτρινη κάρτα στον Μεντί.
45′: Ο Λόπες με σουτ στέλνει άουτ την μπάλα μέσα από την περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο.
Σαφώς ανώτερος, διόλου αποτελεσματικός όμως ο Παναιτωλικός ενάντια στον Λεβαδειακό που δεν έχει καταγράψει ούτε μία τελική προσπάθεια.
Ημίχρονο 0-0
Έναρξη Β΄ημιχρόνου
46′: Ρόσα αντί Μουνιός για την πρώτη αλλαγή του Παναιτωλικού.
 47′: Πρώτη αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, Βούρος αντί Καραχάλιου.
50′: Κεφαλιά του Μεντί μετά την εκτέλεση του Μιλιάζες, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα στην πρώτη τελική των Βοιωτών στον αγώνα.
52′ Σουτ του Ντιέγκο Λόπες μέσα από την περιοχή και ύστερα από εξαιρετική ασίστ του Μάκου, κοντράρει στον Μεντί η μπάλα.
54′: Μακρινό σουτ του Σίλβα, δεν ανησυχεί ο Κυριακίδης.
64′: Δυνατό σουτ του Κουτρομάνου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ.
65′: Μακρινό σουτ από τον Ρέι, άστοχο.
66′: Παπαδόπουλος αντί Λόπες για τη δεύτερη αλλαγή του Παναιτωλικού.
69′: 4-4-2 πλέον η διάταξη των γηπεδούχων με Παπαδόπουλο και Μαρκόφσκι στην επίθεση, Ρέι και Ρόσα στις δύο πτέρυγες.
72′ Κίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα για δυνατό μαρκάρισμα στον Μάρκος Πάουλο.
73′: Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Κλέσιο αντί Κουτρομάνου.
74′: Σκαστή κεφαλιά του Μαρκόφσκι μετά την εκτέλεση του Ρότσα, η μπάλα φεύγει άουτ.
76΄ ΓΚΟΟΟΟΟΛ  1-0 Δημήτρης Παπαδόπουλος
Ο Ρόσα τροφοδοτεί τον Μαρκόβσκι στα δεξιά της μεγάλης περιοχής, εκείνος δίνει στον Παπαδόπουλο και ο τελευταίος με δυνατό σουτ δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Ναμάσκο, 1-0.
80′: Απέδωσε το 4-4-2 για τον Χάβο, ο Παναιτωλικός έγινε ξανά πιο επιθετικός και η υπεροχή του καρποφόρησε με τον πολύπειρο φορ.
84′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! με τον Μαρκόβσκι
Ο Ρόσα σεντράρει από αριστερά, έξοχη κεφαλιά-ψαράκι από τον Μαρκόβσκι, ο Παναιτωλικός «κλειδώνει» το τρίποντο (2-0).
85′: Λάτσι αντί Γιακουμάκη στη δεύτερη αλλαγή του Λεβαδειακού.
87′: Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για φάουλ στον Λάτσι.
88′: Κλείνει τις αλλαγές και ο Λεβαδειακός, Ζεζίνιο αντί Καλτσά.
 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2-0