Νίκη με ανατροπή που δίνει την δυνατότητα να παραμείνει στην Τρίτη θέση της βαθμολογίας πέτυχε το Σάββατο το μεσημέρι η Φλόγα απέναντι στον ΑΟ Χάλκειας με σκορ 3-2

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα εκμεταλλεύτηκαν τα δυνατά τους σημεία, και με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου πήραν δυο φορές προβάδισμα στο σκορ(1-2).

Στην επανάληψη η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση . Οι ποδοσφαιριστές της Φλόγας έδειξαν της πραγματικές δυνατότητες τους στον αγωνιστικό χώρο  και με δυο γκολ του Πιστιόλη , πήραν την πολύτιμη νίκη επιστρέφοντας  και πάλι τα χαμόγελα στην ομάδα του Βαλάντη Ζώη..

Φλογα-χαλκεια 1

Τα γκολ της αναμέτρησης

5΄0-1 Μετά από κάθετη μπαλιά του Καλαβριζιώτη, ο Γιαβρούτας με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ

13΄ 1-1 Εκτέλεση κόρνερ από τον Νάκο, απομάκρυνση αμυντικών και ο Ξευγένης με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής ισοφαρίζει

15΄1-2 Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Ψυγογιό και ο ΑΟ Χάλκειας παίρνει και πάλι προβάδισμα στο σκορ

52΄2-2 Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Νάκο, στο δεύτερο δοκάρι ο Πιστιόλης με κοντινό πλασέ φέρνει και πάλι το μάτς στα «ίσα»

65΄3-2 Θαυμάσια εναλλαγή της μπάλας , από τον Πιστιόλη και τον Χριστόπουλο, και ο Πιστιόλης με διαγώνιο σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα