Την ήττα με 2-0 γνώρισε στο Μεσολόγγι  ο Απόλλωνας Δοκιμίου, από την γηπεδούχο ΑΕΜ.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι  με φάσεις εκατέρωθεν με τους φιλοξενούμενους να περιορίζουν στο πρώτο ημίχρονο τους παίχτες της ΑΕΜ, αλλά στην επανάληψη δεν κατόρθωσαν να κρατήσουν ανέπαφη την εστία τους.

Μετά και τα αποτελέσματα της 27ης αγωνιστικής ο Απόλλων παραμένει στους 31 βαθμούς βρίσκεται στην ζώνη των πλει-οφ και χρειάζεται επειγόντως ανάκαμψη….

Τα γκολ της αναμέτρησης

50΄1-0  Μετά από μπαλιά του Κράνη ο Μιχαλόπουλος με σουτ ανοίγει το σκορ για την ΑΕΜ

70΄ Σε  φάση διαρκείας στην περιοχή του Απόλλωνα , με γυριστό σουτ ο Ν.  Ζέρβας θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Λάμπρου, Αντωνόπουλος, Πούλιος.

ΑΕ Μεσολογγίου: (Χρήστος Ζαρκαβέλης)

Ζέρβας Δ., Μπαλαούρας (λ.τ 58΄Σακελαρόπουλος), Κοντομήτσος (87΄Κάκκος), Τραγουλιάς, Πασπαλιάρης, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Χαλαζιάς, Κράνης, Ζέρβας Ν., Βασιλάρης (81΄Μαντέλος).

Απόλλων Δοκιμίου: (Θόδωρος Λαυράνος)

Ανδριόπουλος, Μανουσάκης, Χονδρογιάννης (61΄Καμμένος), Γαρούφης, Δαλαγιώργος (λ.τ 85΄Κρανιάς), Κοκώνης, Καρτσακλής (74΄Κορομηλάς Χ.), Κορομηλάς Φ., Αθανασίου Ν., Κοτρότσος, Τσακανίκας.