Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναιτωλικός -Αστέρας Τρίπολης με ώρα έναρξης στις 17.15

Τα «καναρίνια» θα ξεκινήσουν με 4-1-4-1 και τους Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τον Μύγα δεξί μπακ, τον Τσοκάνη αριστερο, τους Κούσα, Ροντρίγκες στα στόπερ, τον Μπράβο «εξάρι», τους Λόπες, Μάρκος Πάουλο μπροστά του, τους Ρέι, Βασιλούδη στα άκρα και τον Παπαδόπουλο στην κορυφή της επίθεσης.

Οι Αρκάδες από την πλευρά τους πάνε για ένα «καθαρό» 4-4-2, με τον Ντοναρούμα κάτω από τα γκολπόστ, τον Γιαννούλη αριστερό μπακ, τον Μπέρο δεξί, τους Σελίν, Γκαϊντουτσουκ στα στόπερ, τους Ιγκλέσιας, Τσουκαλά στον άξονα, τους Φαρίνια και Μάσα στα άκρα, ενώ επιθετικό δίδυμο είναι οι Ιωαννίδης και Μανιάς.

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Μύγας, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Κούσας, Τσοκάνης, Φεντερίκο Μπράβο, Μάρκος Πάουλο, Ρέι, Ντιέγκο Λόπες, Βασιλούδης, Δ. Παπαδόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Ντοναρούμα, Μπέρτος, Γκάιντουτσικ, Σελίν, Γιαννούλης, Τσουκαλάς, Ιγκλέσιας, Μάσα, Φαρίνια, Ιωαννίδης, Μανιάς.
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Γιώργος Μπλάνας (Μεσσηνίας) Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Χρήστος Μπαλτας (Αχαΐας) 4ος: Νικόλαος Μακρυπόδης (Αχαΐας)
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
2′ Κάθετη του Μάσα για τον Μανιά, ο Κυριακίδης του «έκλεισε» τον δρόμο, ο φορ του Αστέρα τραβήχτηκε πλάγια και ο Ροντρίγκες έδιωξε σε κόρνερ.
4΄΄ΓΚΟΛ 1-0 με σκόρερ τον Ρέι!!
4′:  Απίθανη εκτέλεση φάουλ του Ρέϊ που καταλήγει χαμηλά στην αριστερή γωνία του Ντοναρούμα αφού πρώτα βρήκε στον Ιωαννίδη!
Ο Ρέϊ βρίσκει δίχτυα για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα!
10′: Ο Παναιτωλικός πιέζει ψηλά υποχρεώνοντας τον Αστέρα σε παθητικό ρόλο.
Αρκετός κόσμος έχει συρρεύσει στις κερκίδες του γηπέδου για τον Παναιτωλικό.
14′: Καλή ανάπτυξη από τον Παναιτωλικό με τελικό αποδέκτη τον Μάρκος Πάουλο που επιχειρεί δεξί συτ μακριά από τα δοκάρια του Ντοναρούμα.
23′: Πολύ κινητικός ο Ντιέγκο Λόπες που αγωνίζεται ως δανεικός από την Μπενφίκα.
 24′: Σέντρα του Γιαννούλη και ο Κυριακίδης μαζεύει την άτσαλη προβολή του Μάσα.
24′: Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη για αντικανονική προβολή πάνω στον Μπέρτο.
25′: Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ιωαννίδης σουτάρει άουτ με υπερένταση έπειτα από κεφαλιά – πάσα του Ιγκλέσιας!
 49% – 51% η κατοχή μπάλας
2(1) – 2(1) οι τελικές προσπάθειες
27′: Συρτή σέντρα του Μύγα και απομακρύνει ο Σελίν.
30′: Ο Αστέρας Τρίπολης αδυνατεί ν’ αναπτυχθεί ορθολογικά καθώς η μπάλα δεν περνά από τα πόδια του… απενεργοποιημένου Φαρίνια.
35′: Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Βασιλούδης σε μία αμφιλεγόμενη απόφαση.
38′: Κίτρινη κάρτα στον Μπράβο για φάουλ στον Μπέρτο.
39′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα εκτελεί φάουλ από δεξιά και ο Τσουκαλάς παίρνει την κεφαλιά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη!
43′: Κίτρινη κάρτα στον Μάρκος Πάουλο για επικίνδυνη προβολή στον Ιγκλέσιας.
 45′: Ωραία ντρίπλα του Ντιέγκο Λόπες που μπαίνει στην περιοχή του Αστέρα από αριστερά και σουτάρει πάνω στον Ντοναρούμα.
Ημίχρονο 1-0
46′: Σέντρα στο β’ ημίχρονο
46′: Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τριανταφυλλόπουλος επιστρέφει μετά το σοβαρό τραυματισμό που είχε υποστεί στα μέσα του περασμένου Αυγούστου και αντικαθιστά τον Γκάιντουτσικ. Ο νεοεισελθών είχε αγωνιστεί για πρώτη φορά στις 17 Απριλίου του περασμένου έτους.
 46′: Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ του Τσουκαλά πάνω στο πρόσωπο του Κούσα που πέφτει στο έδαφος. Όλα καλά για τον αρχηγό του Παναιτωλικού που καταχειροκροτείται από τους φιλάθλους.
50′: Ωραίο κοντρόλ και ευθύβολο σουτ του Ντιέγκο Λόπες, άουτ.
52′: Κίτρινη κάρτα στον Μιγκέλ Ροντρίγκες -σωστά- για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπέρτο.

55′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μάκος περνά στο ματς και αντικαθιστά τον Βασιλούδη.

‎58′: Μακρινό σουτ του Μιγκέλ Ροντρίγκες πάνω στον Ντοναρούμα.
60′: Φοβερή επέμβαση του Κυριακίδη που πέφτει στην αριστερή του γωνία έπειτα από κεφαλιά του Ιγκλέσιας σε εκτέλεση κόρνερ από τον Μάσα
63′: Κίτρινη κάρτα στον Μανιά για διαμαρτυρίες
 64′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπάζογλου επανέρχεται μετά το πολύμηνο τραυματισμό του και αντικαθιστά τον Μύγα.
66′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κυριακίδης “απογειώνεται” στο αριστερό “Γ’ και παραχωρεί κόρνερ σε φάουλ του Μάσα.
67′: Κίτρινη στον Φαρίνια για φάουλ πάνω στον Τσοκάνη.
67′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Άλβαρο Ρέϊ αποφεύγει τον Γιαννούλη και επιλέγει άστοχο διαγώνιο σουτ. Ο Παπαδόπουλος ζητούσε τη μπάλα όντας αμαρκάριστος.
69΄1-1 Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μάσα η μπάλα στην αριστερή γωνία του Κυριακίδη
70′: Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χαμντανί αντικαθιστά τον Ιγκλέσιας.
73′: Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο για τράβηγμα πάνω στον Ρέι.
73′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόβσκι αντικαθιστά τον Δημήτρη Παπαδόπουλο.
75′: Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Φαρίνια περνά ο Τσιλιανίδης.
76′: Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, αλλά η κεφαλιά του Μάρκος Πάουλο είναι αδύναμη πάνω στον Ντοναρούμα.
78′ Από μία κίτρινη πήραν οι Ρέι και Γιαννούλης.
 81′: Ξαφνικό βολέ του Τσοκάνη, πολλά μέτρα άουτ.
82′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα εκτελεί φάουλ στο πρώτο δοκάρι με τον Μπέρτο να παίρνει την κεφαλιά και να στρώνει στον εαυτό του με σουτ που διώχνει ο Κυριακίδης. Στην επαναφορά ο Τσιλιανίδης σουτάρει πάνω στον Κυριακίδη.
84′: Γυριστό σουτ του Μάσα, άουτ.
86′: Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο για διαμαρτυρία.
87′: Η κεφαλιά του Παπάζογλου καταλήγει άουτ.
88′: Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη, 11η στο ματς!
12(6) – 10(7) οι τελικές προσπάθειες
90′: Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Ιωαννίδης πασάρει στον Χαμντανί που σουτάρει, διώχνει ο Κυριακίδης και ο Μανιάς σε κενή εστία αστοχεί υπό υπερένταση!
90+3′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από δεξιά με τον Ρέι χωρίς αποτέλεσμα διώχνει ο Τσιλιανίδης.
90+4′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Παπάζογλου αστοχεί με κοντινή κεφαλιά από σέντρα του Τσοκάνη!
Πολύ ωραίο ματς στο Αγρίνιο, όπου Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης μένουν στο 1-1.