Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναιτωλικός -Βέροια με ώρα έναρξης στις 19.00

Ο  Μάκης Χάβος παρέταξε στον αγωνιστικό χώρο τον Κυριακίδη κάτω από τα γκολπόστ, τους Κούσα, Χαντάκια στα στόπερ, τον Μύγα δεξί μπακ, τον Ρότσα αριστερό, τους Μπράβο, Παπάζογλου μπροστά από τους κεντρικούς αμυντικούς, τους Ρόσα, Ρέι στα άκρα, τον Λόπες σε ρόλο οργανωτή και τον Μαρκόβσκι στη κορυφή της επίθεσης. Σε ένα κλασικό 4-2-3-1.

Η Βέροια από την πλευρά της θα έχει τον Καντιμοίρη τερματοφύλακα, τους Καλί, Αντονιάν στα στόπερ, τους Βασιλαντωνόπουλο, Ασίγκμπα στα μπακ, τους Σουλέ, Τομάς στις θέσεις «6-8», τους Κάλβο, Σαρπόνγκ στα άκρα και τον Στόιτσεφ πίσω από τον προωθημένο Καπετάνο. Η διάταξή της θα είναι επίσης 4-2-3-1.

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό

3′ Σουτ του Ρότσα, έδιωξε ο Καντιμοίρης με γροθιές.

15΄  1-0.  Ο Ρόσα με δυνατό μακρινό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καντιμοίρη.

19′ Κοντινό σουτ του Καπετάνου, η μπάλα πέρασε άουτ.

23′ Ο Καντιμοίρης έδιωξε το πλασέ του Λόπες.

28′ Ακυρώθηκε ως οφ σάιντ γκολ του Λόπες, μετά από όμορφο συνδυασμό Ρόσα, Μαρκόβσκι…

33΄Κίτρινη κάρτα ο Ρότσα

36΄Μακρινό σουτ από τονΛόπες μπλοκάρει ο Καντιμοίρης

40′ Συρτό αριστερό σουτ του Μύγα, η μπάλα πέρασε άουτ.

45΄Μια ακόμη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με το δυνατό σουτ από τον Λόπες, ο Καντιμοίρης να απομακρύνει την μπάλα

Λήξη πρώτου ημιχρόνου Παναιτωλικός -Βέροια 1-0 . Καλύτερος ο Παναιτωλικός δημιούργησε ευκαιρίες πέτυχε και εκπληκτικό γκολ από τον μακρινό σουτ του Ρόσα.

Β΄Ημίχρονο

49΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Ρόσα άουτ

53΄Κίτρινη κάρτα ο Στόιτσεφ

53΄Αλλαγή για την Βέροια ο Λινάρδος στην θέση του Σουλέ

61΄Κίτρινη κάρτα στον Ρέι

62΄Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. ο Μουνιός στην θέση του Ρέι

64΄Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια!! Ο Καπετάνος απέναντι στον Κυριακίδη πλασάρει άουτ

65΄Δεύτερη συνεχόμενη ευκαιρία για την Βέροια πάλι με τον Καπετάνιο το σουτ όμως έφυγε ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κυρακίδη

67΄Αλλαγή για την Βέροια ο Μίλιεβιτς στην θέση του Στόιτσεφ

68΄Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Ο Παπαδόπουλος στην θέση του Μαρκόβσκι

70΄Τρίτη αλλαγή ο Παναιτωλικός. ο Κουτρομάνος στην θέση του Παπάζογλου

71΄Από πλάγια θέση ο Ρότσα εκτέλεσε φάουλ με τον Καντιμοίρη να απομακρύνει την μπάλα

72΄Σουτ από τον Μουνιός η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και κόρνερ

78΄Και η Βέροια ολοκληρώνει της αλλαγές της. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος στην θέση του Κάλβο

85΄Σέντρα σουτ από τον Μύγα από τα δεξιά η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

90΄Σέντρα του Ρόσα , κοντινή κεφαλιάαπό τον Μουνιός ο Καντιμοίρης απομακρύνει σε κόρνερ

92΄Κίτρινη κάρτα ο Δ. Παπαδόπουλος

Τελικό αποτέλεσμα Παναιτωλικός -Βέροια 1-0 . Ο Παναιτωλικός έκανε το καθήκον του νικώντας την Βέροια με 1-0 και την στέλνει στην footballeague