Παρακολουθήστε την εξελιξη της αναμέτρησης Ηρακλής- Παναιτωλικός απο το Agriniogoal.gr

Ο Παναιτωλικός  θα ξεκινήσει με 4-2-3-1, καθώς ο Κυριακίδης θα είναι κάτω από τα γκολπόστ, ο Μύγας δεξιός μπακ, ο Ρότσα αριστερός, οι Παπάζογλου, Κούσας στο κέντρο της άμυνας, ο Μπράβο  «κόφτης» και ο Λόπες ως  «οκτάρι» στον άξονα, ο Φάρλεϊ Ρόσα σε ρόλο οργανωτή, οι Ρέι, Κλέσιο στα άκρα και ο Μουνιός στη κορυφή της επίθεσης.

Οι γηπεδούχοι θα έχουν διάταξη 4-2-3-1, καθώς ο Χουάντερσον θα βρεθεί κάτω από τα γκολπόστ τους, οι Σαραμαντάς, Αργυρόπουλος τα δύο μπακ – αριστερά και δεξιά αντίστοιχα – οι Στάμου, Τζανετόπουλος στα στόπερ, οι Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος στις θέσεις «6» και «8», ο Λεζίνιο «δεκάρι», ο Κούρος αριστερά, ο Μοντέιρο δεξιά και ο Περόνε στην κορυφή της επίθεσης.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον,Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος,Στάμου, Αργυρόπουλος,Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος,Λεοζίνιο, Μοντειρο, Κούρος και Περόνε

Στον πάγκο είναι οι: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Πασάς, Ζιαμπάρης, Γροντής, Ηλιάδης, Μπαστακός.

Παναιτωλικός : Κυριακίδης, Παπάζογλου, Κούσας, Μύγας, Ρότσα, Μπράβο, Λόπες, Ρόσα, Κλέσιο, Ρέι, Μουνιός.

Στον πάγκο είναι οι: Καβουσάκης, Βασιλούδης, Βακράκος, Κουτρουμάνος, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Γιαννιώτης.

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό:

4′ Σουτ του Λεοζίνιο, η μπάλα κόντραρε στον Ρότσα και  πέρασε κόρνερ.

8′ Σουτ του Λόπες, η μπάλα πέρασε άουτ.

12′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρέι, η μπάλα κόντραρε στον Περόνε.

14′ Σουτ του Ρόσα, ο Χουάντερσον έδιωξε σε κόρνερ, αν και η μπάλα πήγαινε άουτ.

15′ Κεφαλιά του Περόνε μετά από σέντρα του Λεοζίνιο, ο Κυριακίδης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

27′ Ο Λεοζίνιο έκανε το σουτ. αλλά ο Κυριακίδης μπλόκαρε εύκολα.

30′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ 0-1. Ο Ρόσα  με σουτ στο όριο της μεγάλης περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χουάντερσον.

38′ Σουτ του Λόπες, ο Χουάντερσον απέκρουσε με δυσκολία.

42′ Κίτρινη στον Στάμου.

43′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λόπες, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

44′ Πολύ κοντά σε ένα δεύτερο γκολ βρέθηκε ο Παναιτωλικός, όταν ο Μπράβο έκανε το γυριστό και ο Στάμου με το κεφάλι έδιωξε σε κόρνερ, ενώ η μπάλα είχε πορεία προς τα δίχτυα του Γηραιού.

Ημίχρονο στο Καυταντζόγλειο ο Παναιτωλικός με γκολ του Ρόσα είναι μπροστά στο σκορ..

Β΄Ημίχρονο

51′ Ο Παπάζογλου έβαλε σωτήρια την κόντρα στο κοντινό σουτ του Κούρου.

53′  1-1   Ο Μπαστακός πήρε τη μπάλα παρά την προσπάθεια του Μύγα, έστρωσε στον Περόνε που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

56′ Σουτ του Ρέι, ο Χουάντερσον απέκρουσε δύσκολα.

57′ Κίτρινη στον Ρότσα.

Στην αρχή της φάσης του γκολ που πέτυχε ο Περόνε, οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν φάουλ καθώς ο Περόνε έβγαλε εκτός φάσης τον Μπράβο.

59′ Ο Τσοκάνης στην θέση του Ρότσα.

59′ Ο Λεοζίνιο απέναντι στον Κυριακίδη, όμως ο πορτιέρο του Παναιτωλικού του είπε «όχι».

62′ Σουτ του Γροντή, ο Κυριακίδης έδιωξε δύσκολα.

63′ Σουτ του Ρέι μέσα από την περιοχή. η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

65′ Ο Κουτρομάνος στη θέση του Μουνιός.

69′ Κίτρινη στον Μύγα.

74′ Ο Πασάς στη θέση του Κούρου.

75′ Ο Χαντάκιας στη θέση του Μύγα.

Ο Παπάζογλου θα περάσει στη θέση του δεξιού μπακ.

83′ Σουτ του Γροντή, ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ.

85′ 2-1. Ο Μπαστακός με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

Τελικό αποτέλεσμα Ηρακλής-Παναιτωλικός 2-1