Σε ένα παιχνίδι γεμάτο θέαμα και γκολ είναι αρκετό για να φύγει ο Φίλαθλος του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου χορτασμένος από το γήπεδο.

Άτλαντες-Δόξα 3

Κάτι το οποίο έγινε την Κυριακή το πρωί στο ΔΑΚ Αγρινίου όπου αναμετρήθηκαν η νεοφώτιστη στην κατηγορία ομάδα των Άτλαντων Αγρινίου με την Δόξα Καινουρίου.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με φάσεις εκατέρωθεν 4 γκολ και καλό θέαμα από δυο ομάδες της Β΄κατηγορίας.

Ατλαντες-δοξα 1

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 60΄ όταν ο  Τζωρτζόπουλος έκανε την σέντρα  και ο Κακούρης με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Κορέτσης με σέντρα σουτ αιφνιδίασε τον Θεοδωρακόπουλο ισοφαρίζοντας σε 1-1

Ατλαντες -δόξα 5

Στο 74΄η Δόξα πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ με κοντινό σουτ του Αγγέλη , για να διαμορφώσει το τελικό 2-2 , ο Κορέτσης δυο λεπτά αργότερα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δ. Ξύστρας  με βοηθούς τους Καλαμάρη και Ρεντίφη