Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αστέρας Καμαρούλας νίκησε εύκολα με 4-0 την Αναγέννηση Θέρμου στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου΄.

Οι νικητές ήταν ανώτεροι δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ αλλά ο τερματοφύλακας Παπαθανασόπουλος εμπόδισε με της θαυμάσιες επεμβάσεις του την αύξηση του σκορ.

Ο Αστέρας Καμαρούλας προηγήθηκε στο 31΄με σκόρερ τον Στραβοδήμο, μετά από μεταβίβαση του Αυγέρη.  Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 43΄πέτυχε ένα εκπληκτικό σε εκτέλεση γκολ με σουτ… στην κίνηση μετά από σέντρα του Αριστόπουλου, κάνοντας το 2-0

Στο β΄ημίχρονο οι γηπεδούχοι αύξησαν τον δείκτη του σκορ στο 61΄με κεφαλιά του Αριστόπουλου, μετά από κόρνερ του Κωστακιώτη.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 73΄όταν μετά από σέντρα του Ζαμπάρα ο Λαίνας με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσοπλάκος με βοηθους τους Αντωνόπουλο και την Μπακάκη.

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Κόκκαλης, Αριστόπουλος, Πίτλιγκερ, Ξανθόπουλος, Παναγιωτόπουλος (82′ Γιώτης), Καντάνης, Στραβοδήμος (46′ Λαίνας), Ζωγράφος (71′ Καπέλης), Αυγέρης Γ., Αυγέρης Χ. (62′ Ζαμπάρας), Κωστακιώτης

Αναγέννηση Θέρμου (Γιάννης Παπαθανασόπουλος)

Παπαθανασόπουλος, Σαγώνας, Αγγέλης, Σιάχος Β., Τσατσαράγκος, Μπίστας (46′ Σιάχος Θ.), Αγγελόπουλος, Στρατόπουλος, Μαραγιάννης, Κουκιάς, Κότσαλος