Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του δευτέρου Ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας, ο ΑΟ Αγρινίου ηττήθηκε στο Λαγκαδά από τον τοπικό Ερμή με 70-64 στην παράταση.

Στα πρώτα λεπτά ο ΑΟΑ  μπήκε καλά, προηγήθηκε με διαφορά οκτώ πόντων όμως οι γηπεδούχοι στο φινάλε της πρώτης περιόδου προηγήθηκαν με 2.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 34-22. Ο ΑΟΑ αντέδρασε στο τρίτο δεκάλεπτο και μείωσε στους 4 και στο τέταρτο δεκάλεπτο παρότι έμεινε με 5 πόντους πίσω στο σκορ 1′ 30” πριν τη λήξη με δύο τρίποντα προηγήθηκε με 1.

Οκτώ δευτερόλεπτα πριν το φινάλε οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με μία βολή. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν μικρή διαφορά και τελικά έφτασαν στη νίκη με 70-64.

Δεκάλεπτα : 16-14, 34-22, 42-38, 57-57 (κ.α.), 70-64

Διαιτητές : Γερακίνης – Ξέρας

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Δημήτρης Τσούρμας) : Καϊκλής, Αμπατζής 9(2), Μίνου 1, Ελευθεριάδης, Τοπουζίδης 16(4), Μάρουσιτς 13(1), Παρίτσης 2, Πιλκούδης 4, Αβοκάτος, Γκαμούρας 11, Μέλλιος, Κοτσάνος 14

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης) : Τασόπουλος 9(1), Μπερερής 2, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 14(4), Γκρέκας, Κυριλής Δ. 2, Ρέντζιος, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 3, Σταύρου 13(2), Τάγκας 15(3)