Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μόρας, Μιχάι, Ρότσα, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Χόρχε Ντίας.
Αναπ: Τσέναμο, Μπράβο, Μαρκόβσκι, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Λόπες, Μοράρ.
Επασί, Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Μεντί, Τσαμπούρης, Νιάσε, Μητρόπουλος, Ζαραδούκας, Τόνι Σίλβα, Μπραντάο, Γιουσούφ.
Αναπ: Ναμάσκο, Φαβάρο, Ομπιόρα, Καθάριος, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης, Καλτσάς.
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Μπλάνας (Μεσσηνίας) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Μπαλτάς (Αχαΐας) 4ος: Μακρυπόδης (Αχαΐας)
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
3′: Ο Ρότσα εκτελεί φάουλ από δεξιά πάνω στον Επασί.
5′: Ο Παναιτωλικός κάνει παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο με το παιχνίδι να γίνει στο μισό γήπεδο του Λεβαδειακού.
7′: Ο Μαρινάκης σεντράρει από δεξιά και ο Μάζουρεκ σουτάρει στα ύψη.
12′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Επασί να αποκρούει ενστικτωδώς εκτέλεση φάουλ του Πάουλο.
12′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από δεξιά με τον Μάζουρεκ και ο Λεονάρντο παραχωρεί νέο κόρνερ.
13′: Νέο κόρνερ για τον Παναιτωλικό -αυτή τη φορά- από αριστερά και ο Μεντί απομακρύνει τη νέα εκτέλεση του Μάζουρεκ στο πρώτο δοκάρι.
16′: Ο Μπεχαράνο πασάρει στον Μάζουρεκ και εκείνος σουτάρει πάνω στον Επασί.
24′: Πρώτο κόρνερ στο ματς από τον Λεβαδειακό εκτελεί ο Τσαμπούρης από δεξιά για να διώξει ο Μπεχαράνο.
25′: Ταχύτατη επίθεση του Παναιτωλικού με τον Επασί να “καθαρίζει” με έγκαιρη έξοδο.
28′: Ο Πάουλο πασάρει στον Μάζουρεκ που κάνει άστοχο σουτ εκτός περιοχής.
31′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό μετά από λάθος του Νιάσε με τον Μαρινάκη να σουτάρει και τον Επασί να παραχωρεί κόρνερ.
36′: Νέο δυνατό σουτ του Μάζουρεκ -ξανά εκτός περιοχής- άουτ.
37′: 7(4) – 0 (0) οι τελικές προσπάθειες.
38′: Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μάζουρεκ από αριστερά διώχνει σε νέο κόρνερ ο Μάζουρεκ.
39′: Ο Ρότσα εκτελεί νέο κόρνερ από δεξιά στο πρώτο δοκάρι διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.
40′: Κίτρινη κάρτα αντικρίζει ο Τσαμπούρης για σκληρό φάουλ πάνω στον Ντίας.
43′: Καταλυτική παρέμβαση του Ρότσα σε επικίνδυνη αντεπίθεση του Λεβαδειακού.
44′: Κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση στον Νιάσε.
+2′ καθυστερήσεων και πρόβλημα τραυματισμού στο χέρι για τον Κλέσιο. Ο Μοζαμβικανός είναι εντάξει τελικά.
45+2′: Κίτρινη κάρτα σωστά δίδεται στον Μάρκος Πάουλο που ανατρέπει τον Γιουσούφ σε επικίνδυνη αντεπίθεση του Λεβαδειακού.
Ημίχρονο 0-0
46′: Σέντρα στο β’ ημίχρονο
46′: Έναρξη β’ ημιχρόνου με αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι περνά στο ματς αντί του Ρόσα.
47′: ΓΚΟΛ 0-1    Ο Τσαμπούρης εκτελεί κόρνερ από δεξιά και ο Νιάσε σκοράρει με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι!
54′: Σουτ του Μάζουρεκ εκτός περιοχής, άουτ.
56′: Ξαφνικό βολέ του Μπεχαράνο πάνω στον Επασί.
57′: Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μάρκος Πάουλο περνά ο Ντιέγκο Λόπες.
59′: Ο Επασί σταματά τον Μαρινάκη που βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση.
60′: Μεγάλη επέμβαση από τον Νιάσε που ανακόπτει τον Μόρα που βρέθηκε σε θέση βολής.
61′: Απίστευτη χαμένη ευκαιρία μετά από σέντρα του Μαρινάκη από δεξιά και κεφαλιά πάσα του Κλέσιο με τον Μπεχαράνο να εξαπολύει βολέ άουτ από το ύψος του πέναλτι!
65′: Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Κλέσιο περνά ο Μοράρ.
 68′: Ο Μοράρ εκτελεί φάουλ που κοντράρει και ο Επασί μαζεύει τη μπάλα
68′: Οριζόντιο δοκάρι για τον Παναιτωλικό στο τρομερό βολέ του Μάζουρεκ!
69′: Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Τόνι Σίλβα περνά ο Γιακουμάκης.
73′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ!
78′: Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ εκτελεί πανέξυπνα φάουλ για τον Λόπες που πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Η γρήγορη έξοδος του Επασί έσωσε τον Λεβαδειακό.
82′: Ο Γιουσούφ κάνει αδύναμη σουτ εκτός περιοχής, άουτ.
83′: Νέα ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Το δυνατό σουτ του Μοράρ καταλήγει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και καταλήγει άουτ!
Τις 20 τελικές προσπάθειες έχει φτάσει ο Παναιτωλικός!
 85′: Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντίας πασάρει στον Μαρκόφσκι και ο Σέρβος πλασάρει άουτ!
87′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Νιάσε να παραχωρεί κόρνερ μετά από λάθος του Επασί.
88′: Ο Ζαραδούκας απομακρύνει πάνω στη γραμμή σε κεφαλιά του Ντίας!
90′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μητρόπουλου περνά ο Καλτσάς.
+5′ καθυστερήσεων
90+1′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό με τον Μάζουρεκ από δεξιά καταλήγει πάνω στον Επασί.
90+2′: Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ που αγωνίζεται όντας τραυματίας.