Για την 8η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου  ηττήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου από τον Α.Σ. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου με σκορ 59 – 70.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ο ΑΟ Αγρινίου  μπήκε καλύτερα, προηγήθηκε και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 19 – 17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα και έκλεισαν το ημίχρονο με υπέρ τους διαφορά 9 πόντων. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Πευκοχωρίου διατήρησαν τη διαφορά σε διψήφια τιμή και έφτασαν στην τελική επικράτηση.

Δεκάλεπτα: 19 – 17, 27 – 36, 41 – 53, 59 – 70.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 8(1), Μπερερής 5(1), Κυριλής Θ. 8, Μουρατίδης 6, Γκρέκας 6, Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 10(2), Σταύρου 4, Τάγκας.

Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Βασίλης Πλατής): Αμπατζίδης, Τσιμπής 9(1), Τζουβάρας 6, Μαυρίδης 9(1), Καραμπέκης 16, Μυλωνίδης 2, Δανάκης 8(1), Κιγμέτογλου 15(1), Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 5.