Η ΑΕΚ Αγ. Κων/ νου επικράτησε άνετα 3-0 της Αναγέννησης Θέρμου στο ΔΑΚ Αγρινίου την Κυριακή το μεσημέρι, και κάνει νέο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας.

Η ομάδα του Απ. Μπαλτούμα ήταν σαφώς ανώτερη του αντιπάλου της που βρέθηκε στο γήπεδο με 10 παίχτες !!, και μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη ανέβασε στροφές πετυχαίνοντας τα 3 γκολ.
Επίσης οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι στο 80΄με τον Τσιαμπούλα.
Μετά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής η ΑΕΚ έφτασε στους 19 βαθμούς, και βρίσκεται έναν βαθμό πίσω από τους πρωτοπόρους (ΑΟ Ρηγανά, Δόξα Καινουρίου, και ΑΕ Αγ. Δημητρίου). Αντίθετα η Αναγέννηση Θέρμου βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με 2 βαθμούς

Τα γκολ της αναμέτρησης
66΄1-0 Μετά από σέντρα του Ι. Νικολόπουλου, ο Τόνι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους
68΄2-0 Ο Πελέκης με σουτ μέσα από την περιοχή διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του
89΄3-0 Πέναλτι κέρδισε η ΑΕΚ, μετά από ανατροπή του Πελέκη από τους αμυντικούς της Αναγέννησης. Ο Τσιαμπούλας με εύστοχη εκτέλεση διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πατρόπουλος με βοηθούς την Λιάσκου και τον Γκουτσέλη