Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής ο ΑΟ Αγρινίου , στο ντεμπούτο του Διαμαντάκου στον πάγκο της ομάδας κέρδισε στην Κοζάνη το Γ.Σ. Ελίμειας με σκορ 54-48. Ο ΑΟΑ  έμεινε πίσω στο σκορ στο 1ο δεκάλεπτο με 13-10, όμως στο 2ο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 12-20 πήρε διαφορά 5 πόντων στο ημίχρονο. Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΟΑ διατηρούσε σταθερά μικρές διαφορές φτάνοντας μέχρι και τους 9 πόντους, και στα τελευταία λεπτά είχε την ψυχραιμία και πήρε την νίκη.

Δεκάλεπτα : 13-10, 25-30, 39-43, 48-54

Διαιτητές : Παπαδόπουλος – Σαρακενίδης

Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ (Αλέξανδρος Δημόπουλος) : Μούσιος, Σταυράκης, Μαλούτας, Σούπουρας 4(1), Τσιάμης 9(1), Πεχλιβανίδης, Κούβελας, Τσούκας, Νικολάου 19, Μαλιούρας 3, Μακρής 7, Τσιμίδης 6

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος) : Τασόπουλος 10(1), Μπερερής 5, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 13, Γκρέκας 12(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος 2, Κασαμπαλής, Μήτσου 2, Σταύρου 2, Τάγκας 5