Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική στην Σούπερ Λίγκα μεταξύ Παναιτωλικού και ΑΕΚ με ώρα έναρξης στις 19.30.

Οι έντεκα του Μανόλο Χιμένεθ: Τσιντώτας, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Γκάλο, Μπακασέτας, Γαλανόπουλος, Κονέ, Λιβάγια, Χριστοδουλόπουλος, Αραούχο.

Ο Μάκης Χάβος θα ξεκινήσει με τους Κυριακίδη, Μύγα, Μιχάι, Ροντρίγκες ,  Ρότσα , Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο,  Ρόσα, Ντίας και τον  Μοράρ

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτριος Καραντώνης από την Ημαθία με βοηθούς τους Δαμιανό Ευθυμιάδη από την Πιερία και Αλέξανδρο Γρεβένη από την Χαλκιδική. Τέταρτος διαιτητής ο Φώτιος Φωτιάδης από την Καστοριά

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό

3′: Ο Μπακασέτας τροφοδοτεί τον Αραούχο, εκείνος κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

6′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα από μακριά και 0-1. Δεν πρόλαβε να αντιδράσει ο Κυριακίδης. Πολύ ωραίο γκολ.

12′: ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο βρίσκει τον Μπακασέτα, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά, ο Κυριακίδης αποκρούει και η μπάλα χτυπά και στο αριστερό του δοκάρι.

15′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελεί ο Μάζουρεκ και μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

19′: Δοκιμάζει το πόδι του ο Μπακασέτας και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

20′: Προλαβαίνει τον Αραούχο ο Κυριακίδης, η μπάλα πάει στον Χριστοδουλόπουλο και εκείνος αστοχεί.

25′: Δοκιμάζει το πόδι του από μακριά ο Ρότσα, άουτ η μπάλα.

34′: Μακρινό σουτ του Πάουλο, άουτ η μπάλα.

35′: ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας προσποιείται, ο Μύγας χάνει την ισορροπία του και τον ανατρέπει.

36΄ΓΚΟΛ 0-2 Ο Χριστοδουλόπουλος αναλαμβάνει την εκτέλεση και σκοράρει για το 0-2 στέλνοντας από την άλλη τον Κυριακίδη.

37′: Κίτρινη στον Μπεχαράνο.

41′: ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα κάνει σουτ εκτός περιοχής, ο Τσιντώτας βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και εκείνη σταματά στο αριστερό δοκάρι.

43′: Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι.

44′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από εκτέλεση φάουλ ο Μοράρ παίρνει την κεφαλιά και ο Τσιντώτας αποκρούει.

45΄ΓΚΟΛ 0-3 Ο Μπακασέτας αλλάζει την μπάλα με τον Λιβάγια, δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Αραούχο και ο τελευταίος τελειώνει τη φάση για το 0-3.

Ημίχρονο στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός γνωρίζει την ήττα από την ΑΕΚ με 3-0

Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κλέσιο στην θέση του Ρόσα

49′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Τσιντώτας πέφτει στα πόδια του Μοράρ, η μπάλα πάει στον Μύγα, εκείνος σουτάρει και ο Τσιντώτας πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

51′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ δίνει στον Μοράρ, εκείνος ανενόχλητος εξαπολύει ένα δυνατό σουτ και ο Τσιντώτας αποκρούει με το ένα χέρι.

52′: Μασούντ αντί του τραυματία Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.

56′: Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

60′: Τσοκάνης αντί Ρότσα για τον Παναιτωλικό.

60′: Λόπες στη θέση του Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ.

60′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

Με το που μπαίνει στο ματς ο Λόπες πιάνει ένα συρτό σουτ με το δεξί και κάνει το 0-4.!!!!

64′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Τσιντώτας απομακρύνει την μπάλα πάνω στον Μοράρ και εκείνη φεύγει ελάχιστα έξω.

67′: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Στον Κονέ έχει χρεωθεί η παράβαση στη σύγκρουσή του με τον Μοράρ.

67′: Κίτρινη στον Κονέ.

68′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

Ο Μοράρ αναλαμβάνει την εκτέλεση και μειώνει σε 1-4.

68′: Μαρινάκης αντί Μύγα για τον Παναιτωλικό.

71′: Γιακουμάκης αντί Αραούχο για την ΑΕΚ.

73′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια παίρνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Λόπες και ο Κυριακίδης αποκρούει.

80′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από εκτέλεση κόρνερ ο Κυριακίδης κάνει άστοχη έξοδο και ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά.

82′: Κίτρινη στον Μιχάι.

Έντονες αποδοκιμασίες από τους φιλάθλους του Παναιτωλικού……

Τελικό αποτέλεσμα Παναιτωλικός -ΑΕΚ 1-4