Αυτή είναι η 4η αναμέτρηση των 2 ομάδων στη σεζόν. Η ΑΕΚ κέρδισε και τις προηγούμενες 3, με επιμέρους σκορ 10-1.

Τυπική διαδικασία είναι η ρεβάνς μετά το 0-4 του πρώτου ματς.

ΣυνθέσειςΔιαιτητές
ΑΕΚ
Mπάρκας, Βράνιες, Λαμπρόπουλος, Γιαννούτσος, Γκάλο, Μοράν, Αϊντάρεβιτς, Λόπες, Γιακουμάκης, Μασούντ και Κλωναρίδης
Αναπ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Τζανετόπουλος, Γαλανόπουλος, Γιούσης, Λιβάγια, Αραούχο
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κουσιάδης, Ροντρίγκες , Χαντάκιας, Τσοκάνης, Γιαννιώτης, Μαρινάκης, Μπεχαράνο, Κλέσιο, Φάρλεϊ Ρόσα, Βασιλούδης, Ντίας
Αναπ: Κυριακίδης, Ρότσα, Μιχάι, Μύγας, Μάρκος Πάουλο, Μοράρ, Νταλακούρας
Διαιτητικό team:
Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά), Μιχαήλ Δημόπουλος (ΕΠΣΔΑ), Σταύρος Σίπκας (ΕΠΣ Σάμου) 4ος: Σταύρος Δημητρόπουλος (ΕΠΣΔΑ)

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό

2′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Κλωναρίδης σουτάρει με τη μία και ο Κουσιάδης αποκρούει.

5′: Στραβοκλωτσιά από τον Λαμπρόπουλο, ο Βράνιες μπαίνει στην πορεία της μπάλας και αστοχεί.

8′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κουσιάδης, στη θέση του ο Κυριακίδης.

10′: Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελεί ο Μοράν και η μπάλα απομακρύνεται.

12′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκάλο σουτάρει και ο Κυριακίδης αποκρούει εντυπωσιακά.

18′: Από εκτέλεση φάουλ του Ρόσα ο Χαντάκιας παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

30′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μασούντ εκτελεί φάουλ, ο Γιακουμάκης παίρνει την κεφαλιά και ο Κυριακίδης αποκρούει.

39′: Αδύναμη κεφαλιά του Κλωναρίδη, μπλοκάρειο Κυριακίδης.

42′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Βράνιες κάνει λάθος, ο Ντίας παίρνει την μπάλα, πλασάρει από μέσα δεξιά και ο Μπάρκας αποκρούει.

45′: Ο Μασούντ εκτελεί φάουλ, ο Αϊντάρεβιτς παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Λαμπρόπουλος αστοχεί με κάτι σαν γυριστό.

45’+3: Μακρινό και άστοχο σουτ από τον Γκάλο.

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ:  Παναιτωλικός και ΑΕΚ στο 0-0, με τον Παναιτωλικό να παρουσιάζει διαφορετικό πρόσωπο σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια

46′: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

46′: Στη θέση του Μπεχαράνο ο Πάουλο για τον Παναιτωλικό.

49′: Καλό σουτ του Μαρινάκη, λίγο έξω η μπάλα.

57΄Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εξαιρετική μπαλιά του Μασούντ στον Γιακουμάκη ο οποίος επιχείρησε κεφαλιά “ψαράκι” στο πέναλτι, δεν ήρθε σε επαφή με τη μπάλα, που έφτασε στον Λόπες στο δεξί δοκάρι, δεν νίκησε τον Κυριακίδη ο οποίος βγήκε και πήρε και το επιθετικό φάουλ

61′: Κίτρινη στον Μαρινάκη

65′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Μασούντ με τη μία βρίσκει τον Λόπες και εκείνος από κοντά με πλασέ ανοίγει το σκορ.

69′: Στη θέση του Βράνιες ο Τζανετόπουλος για την ΑΕΚ.

70′: Στη θέση του Ρόσα ο Μοράρ για τον Παναιτωλικό.

76′: Στη θέση του Μασούντ ο Αραούχο για την ΑΕΚ.

80′: Συρτό σουτ εκτός περιοχής του Κλωναρίδη, αποκρούει ο Κυριακίδης.

81′: Γιούσης αντί Γκάλο για την ΑΕΚ.

82′: Κίτρινη στον Γιαννιώτη.

83′: Μακρινό σουτ του Κλωναρίδη, δεν βρίσκει στόχο.

90′: Κίτρινη στον Αϊντάρεβιτς που ξαναμπήκε στο ματς.

90’+2: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Καλό σουτ του Ντίας εκτός περιοχής, αποκρούει ο Μπάρκας.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ με 1-0.