Τελικό αποτέλεσμα 1-1

91΄Ατομική ενέργεια και σουτ από τον Μαρινάκη άουτ

89′ Ο Μπράβο στη θέση του Κλέσιο.

Στο έδαφος ο Κλέσιο, μικρή διακοπή.

85′ Ο Ντίας έκανε την μπαλιά για τον Κλέσιο, όμως η μπάλα «γλίστρυσε» στο τερέν και ο Κότνικ πρόλαβε, βγήκε και την μπλόκαρε.

84΄Στην θέση του Ρόσα ο Κλέσιο

81′  1-1 Ο Σιώπης έκανε την κάθετη πάσα στον Λάμπρου, που βγήκε μόνος απέναντι από τον Κυριακίδη και τον πλάσαρε εύστοχα.

77′: Κίτρινη στον Ρότσα.

73′: Στη θέση του Γκιοατά ο Μακρύλλος για τον Πανιώνιο.

73′: Στη θέση του Μάζουρεκ ο Ρότσα για τον Παναιτωλικό.

69′: Σε θέση οφσάιντ ο Μοράρ, που στη συνέχεια πλασάρει και αποκρούει ο Κότνικ, μετά από θαυμάσια αντεπίθεση των παιχτών του Παναιτωλικού…

64′: Στη θέση του Σπιριντόνοβιτς ο Λάμπρου για τον Πανιώνιο.

62′ Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα  κόντραρε πέρασε κόρνερ.

57΄Κίτρινη στον Σιώπη.

54′ Σουτ του Μπεχαράνο μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.

52′: Μπαίνει στην περιοχή ο Ρόσα από πάσα του Μάζουρεκ, καθυστερεί να τελειώσει τη φάση και τελικά κόβεται από τον Βλάχο.

46′: Μπραχίμι αντί Σαββίδη για τον Πανιώνιο.

46′: Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου 1-0 ο Παναιτωλικός με γκολ του Μοράρ

37′: Κίτρινη στον Σαββίδη.

31′: Κόρνερ για τον Πανιώνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

Ο Τσοκάνης βγάζει σέντρα, ο Γκιοατά κάνει απίστευτο λάθος τροφοδοτώντας τον Μοράρ και εκείνος ανοίγει το σκορ.

25′: ΓΚΟΛ 1-0 για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Μπεχαράνο, ο Ρόσα κάνει το σουτ και αστοχεί.

14′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτελείται πλασαριστά και η φάση περνά.

12′: Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Σαραμαντάς εκτελεί και διώχνει ο Κυριακίδης.

Πολύ βαρύς ο αγωνιστικός χώρος γιατί έβρεχε ασταμάτητα.

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

1′: Σέντρα στο ματς.

Συνθέσεις – Διαιτητές

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μπεχαράνο, Πάουλο, Ρόσα, Μάζουρεκ, Ντίας, Μοράρ
Αναπ: Σταματόπουλος, Ρότσα, Μπράβο, Μύγας, Κλέσιο, Χαντάκιας, Γιαννιώτης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Βλάχος, Γκιοατά, Μπανανά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι
Αναπ: Μπαντής, Πινιώτης, Σταυρόπουλος, Γλυνός, Μακρύλλος, Μπραχίμι, Λάμπρου
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσουν) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μερκενίδης (Μακεδονίας) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Παναιτωλικός -Πανιώνιος με ώρα έναρξης στις 17.15