Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο των Παπαδατών Κεραυνός Γαβαλούς και Εθνικός Γουριάς στο ισόπαλο 0-0.

Οι γηπεδούχοι και πρωτοπόροι στην βαθμολογία της Γ΄ Κατηγορίας του 2ου ομίλου θέλουν ακόμη έναν βαθμό στο φινάλε του πρωταθλήματος με την Χρυσοβίτσα για να πανηγυρίσουν και μαθηματικά την πρώτη θέση στην τελική κατάταξη.

Όσο αφορά τον αγωνιστικό χώρο ο Κεραυνός Γαβαλούς ήταν ανώτερος. Κυριάρχησε από το πρώτο ημίχρονο δίχως όμως να καταφέρει να πετύχει γκολ. Οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Λώλου , δημιούργησαν ευκαιρίες με τον Γούμενο και τον Τσιάμη στο ξεκίνημα του αγώνα, καθώς και στην επανάληψη και πάλι με τον Τσιάμη. Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι είχαν σουτ στο δοκάρι με τον Παλιάτσα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κελεπούρης με βοηθό την Κοτρότσου και τον Ροδάτο.