Την όγδοη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε ο ΑΟ Αγρινίου που επιβλήθηκε στο ΔΑΚ Σερρών των αήττητων στην έδρα τους και εκ των πρωτοπόρων της βαθμολογίας Ικάρων Σερρών με σκορ 60 – 50. Με τη νίκη αυτή ο ΑΟΑ έφτασε τους 24 βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Ο ΑΟΑ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 25 – 14. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους 3 στα μέσα της δεύτερης περιόδου, όμως ο ΑΟΑ  κράτησε το προβάδισμα και προηγήθηκε με 6 πόντους στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 36 – 36 στο 25ο λεπτό, όμως ξανά ο ΑΟΑ πήρε προβάδισμα 3 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου. Στην τελευταία περίοδο ο ΑΟΑ  ανέβασε το προβάδισμά της και έφτασε στην τελική επικράτηση με σκορ 60 – 50.

Δεκάλεπτα: 14 – 25, 14 – 9, 15 – 12, 7 – 14.

Διαιτητές: Ντούρας – Ελευθεριάδης.

Α.Ο.Κ. ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Στέργιος Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 2, Σιδερίδης, Γεωργιανός 4, Κεμανετζής, Τοπάλης, Φώτογλου 6(2), Γκάτζιας 17(3), Θολιώτης, Κακιούζης 21.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 13(1), Μπερερής 8, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 12(2), Γκρέκας 10(2), Κυριλής Δ., Τάσσος 3(1), Κασαμπαλής 10, Μήτσου 4, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας.