Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό της Αρναίας το Σ.Α. Στρατωνίου με σκορ 69 – 48. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τον ΑΟΑ που ανέβηκε στους 28 βαθμούς.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως με επιμέρους 5 – 0 στα τελευταία λεπτά η ομάδα μας προηγήθηκε με 13 – 8. Στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου το σκορ έφτασε στο 12 – 22 με το ημίχρονο να κλείνει με το σκορ στο 20 – 30. Στο τρίτο δεκάλεπτο με πολύ καλή άμυνα και λύσεις στην επίθεση ο ΑΟΑ  προηγήθηκε με διαφορά 19 πόντων και στο τελευταίο δεκάλεπτο το προβάδισμα διατηρήθηκε για να κλείσει το παιχνίδι με το σκορ στο 69 – 48.
Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον ΑΟΑ το παιχνίδι με το Γ.Α.Σ. Χαλκηδόνας την επόμενη Κυριακή στις 5 το απόγευμα στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου.

Δεκάλεπτα: 8 – 13, 12 – 17, 9 – 18, 19 – 21.

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Γαζέτας.

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Γιάννης Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 13(2), Καραμανώλης 2, Δελίδης, Σαμαράς 13(3), Φλιάτης Ι. 7, Λευκαδίτης 2, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 7(2), Δασκαλόπουλος 2, Πονόπουλος, Κατσούλης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 18, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 9(1), Γκρέκας 7(1), Κυριλής Δ., Τάσσος 13, Κασαμπαλής 3, Μήτσου 6, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).