Σε αγώνα που έγινε την Τετάρτη το μεσημέρι στο γήπεδο Καραπαπά η Φλόγα νίκησε με 3-0 τον Απόλλων Θέρμου. Οι νικητές ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, πέτυχαν ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δυο στην επανάληψη , και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης.

Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για θετικό αποτέλεσμα σε μια δύσκολη έδρα δίχως όμως να τα καταφέρουν

Εκτός από τα 3 γκολ η Φλόγα είχε και δοκάρι στο 68΄με κεφαλιά του Φραγκούλη μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Νούλα

Τα γκολ του αγώνα

18΄  1-0  Σέντρα του Γκουτσέλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Σπυριλιώτη, απομακρύνει ο Κούντρας, και στην επαναφορά ο Κράνης με νέα κεφαλιά ανοίγει το σκορ

60΄2-0 Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σπύρο Νούλα, η μπάλα στην δεξιά γωνία του Κούντρα

88’  3-0 Σέντρα του Βασιλόγιαννη από τα δεξιά, στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Κράνης που με διαγώνιο σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

πελεκανος

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Λιόνας με βοηθό την Βασιλείου και τον Καλαμπόκη