DSC00739

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις ανάμεσα στις δυο εστίες Απόλλων Δοκιμίου και Τρίκαρδος Κατοχής έμειναν στο 0-0.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και προσπάθησαν να πετύχουν γκολ με τον Αγγέλη στο 23΄ με γυριστό σουτ που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί, καθώς επίσης και 10 λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δυνατό άστοχο σουτ.

Στην επανάληψη ο Απόλλωνας ανέκαμψε και δημιούργησε ευκαιρίες με τον Καμμένο (57΄, 59΄) χωρίς όμως να βρει δίχτυα.

Το τελικό αποτέλεσμα θεωρείται δίκαιο, οι δυο ομάδες πήραν από ένα βαθμό και συνεχίζουν με διαφορετικούς στόχους στο πρωτάθλημα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Λιόνας με βοηθό τον Κακατσίδη και τον Βασιλόπουλο