Εντυπωσιακά ξεκίνησε τους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική ο Όμηρος Νεοχωρίου. Η ομάδα του Χρήστου Καραπίτσου νίκησε εύκολα με 4-0 τον Τρίκαρδο Κατοχής και υπάρχει αισιοδοξία για το μέλλον.

Στο 22΄με κεφαλιά ο Γκάτσης άνοιξε το σκορ για τον Όμηρο, και τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του , εκμεταλεύομενος την ωραία σέντρα από τον Σεραφίγκο. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Μπολούμπασης μετά από θαυμάσια σέντρα από τον Μπούνα πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Όμηρο.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 82΄ο Μπούνας μετά από σέντρα του Ματσίγκα.

Αξίζει να αναφερθεί ότι οι δυο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι στο 40΄ με τον Καβαλλιέρη ο Τρίκαρδος και στο 86΄με τον Αλεξόπουλο ο Όμηρος

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ματσούκας με βοηθό τον Καλαμπόκη και τον Τριανταφύλλου

Τρίκαρδος Κατοχής (Γιώργος Ασπρογέρακας)

Τσιάρας, Καβαλλιέρης, Βασιλάρης, Τσιλιπάνος, Γατσώρης, Σαμψώνας (64΄Βρέττας), Σεραφίγκος Ε., Μούτσα (84΄Χαλαζιάς), Κουκουρδέλης (59΄Γουργαρης), Αγγέλης (77΄Παναγιωτόπουλος), Φραγκούλης