Εντυπωσιακό ματς έγινε στον πρώτο ημιτελικό για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Συλλόγων-Υπηρεσιών- Επιχειρήσεων-Οργανισμών, ο «Ανδραίμων».

Ο Εμπορικός Σύλλογος κατόρθωσε στην διαδικασία των πέναλτι να νικήσει τους προπονητές με 3-2 (καν. αγώνας 2-2),και να βρεθεί στον τελικό του θεσμού.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη σημειώθηκαν 4 γκολ!! Το σκορ άνοιξαν οι Προπονητές στο 61΄με σουτ του Παστρωμά. Η απάντηση ήταν άμεση για την ομάδα του Εμπορικού Συλλόγου που ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα με δυνατό σουτ του Βασιλόπουλου.

Οι προπονητές πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ στο 84΄ με τον Σπαή, για να ισοφαρίσει σε (2-2),ο Παπαθανασόπουλος στο 90΄με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Παράταση σύμφωνα με τους κανονισμούς του θεσμού δεν υπήρχε, και οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα «πέναλτι»

Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίσθηκαν

ΕΜΠΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ (Πάνος Χριστοδουλόπουλος)

Κλιάφας, Καλοκαίρης, Αλαχούζος (65΄ Ασημάκης), Ταμπάκης, Ζώης, Χήρας, Γεωργούσης, Βασιλόπουλος, Παναγιωτόπουλος (46΄ Παπαθανασόπουλος), Ντζάλας (46΄ Παπαβασιλείου), Σκόνδρας (46΄ Βραχωρίτης).

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ (Πάνος Τούρκας)

Ξανθόπουλος, Γερνάς, Παστρωμάς, Λιαπίκος (53΄ Μπελεβώνης), Πάνου (67΄ λ.τ. Σπαής), Κυργιάκης, Κωνσταντόπουλος, Θεοδοσίου, Λαυράνος, Παπαχρήστος (58΄ Ζήκος), Μπιτσικώκος (46΄ Νταλακούρας).

DSC02009

Στο δεύτερο αγώνα της ημέρας οι Ιατρικοί επισκέπτες νίκησαν με 3-1 το Εργατικό Κέντρο και θα αγωνισθούν στον τελικό.

Τα γκολ για την ομάδα των Ιατρικών Επισκεπτών πέτυχαν οι Αραχωβίτης (2), και Μουχάνης, ενώ για το Εργατικό Κέντρο σκόρερ ήταν ο Τσιάκαλος

Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίσθηκαν ήταν οι εξής

Ιατρικοί Επισκέπτες (Ανδρέας Κεφάλας)

Παπαπαναγιώτου, Ράπτης, Ζαρναβέλης, Γαλάνης, Γιαννής, Χρυσανθακόπουλος, Μουχάνης, Λαυράνος Α., Αραχωβίτης, Καρύμπας, Κωστάκης

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι : Χρούτας, Σκόνδρας Κ., Καραγιώργος, Μουτεσίδης, Τσέλιος

Εργατικό Κέντρο (Δημήτρης Τσιάκαλος)

Καρφής, Βασιλείου, Κίτσος, Κιτσόπουλος, Γκορόγιας, Φυτόπουλος, Μολώνης, Κυτούγιας, Δάρλας, Κοκοσούλας, Κωστακιώτης

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι : Φυτόπουλος Σ., Κακούρης, Τσιάκαλος, Ντελής, Ασημακόπουλος, Αρκουμάνης