Το Λιγκ Καπ Σκωτίας θα μας απασχολήσει απόψε, έχουμε τονίσει την περασμένη βδομάδα τις ιδιαιτερότητες (φάση ομίλων, πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας, χωρίς παράταση), με τις ομάδες να είναι ακόμα σε φάση προετοιμασίας. Στη Γλασκώβη η Πάρτικ Θιστλ είναι δίκαιο φαβορί απέναντι στη Μόρτον, πέτυχε δύο γκολ μέσα στα πρώτα 6 λεπτά με τη Στενχάουσμιουρ κι επικράτησε 2-0. Ανέτοιμη έδειξε η Μόρτον χάνοντας 3-1 από την Έιρ. Ο τεχνικός της Μόρτον, Ρέι ΜακΚίνον θα προσπαθήσει να φρεσκάρει την ομάδα του, εκτιμώντας ότι το ματς θα έχει γκολ. Η ανετοιμότητα των φιλοξενούμενων μας οδηγεί στο Over 2.5 που βρίσκουμε στο 1.97.

Η Μοντρόουζ έκανε τη μεγάλη έκπληξη επικρατώντας στην έδρα της Φόλκερκ, υποδέχεται την Ίστ Φάιφ που πήρε 0-0 στο Περθ από τη Σεντ Τζόνστον για να υποκύψει στα πέναλτι. Οι δύο ομάδες έδειξαν πειθαρχία και σοβαρότητα στην άμυνα, θα επιλέξουμε το 2-3 γκολ που βρίσκουμε πάλι στο 1.97.