Εντυπωσιακός ο Απόλλων Δοκιμίου, νίκησε 6-1 τον Αχελώο Αγγελοκάστρου σε φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων, που έγινε την Τετάρτη το απόγευμα στο γήπεδο του Δοκιμίου.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν δίκαια την νίκη. Ας μην ξεχνάμε ότι και οι δυο ομάδες βρίσκονται σε περίοδο προετοιμασίας, και οι προπονητές προσπαθούν να εφαρμόσουν το δικό τους αγωνιστικό πλάνο .

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν στο 23΄ο Μπαλάφας, στο 39΄ο Γιαννακάς, στο 55΄ο Αθανασίου, στο 56΄ο Τσακανίκας, και το 58΄και 65΄ο Κονδύλης. Ο Αχελώος Αγγελοκάστρου προηγήθηκε στο 17΄με τον Μπούτιβα.

Ο προπονητής του Απόλλωνα Δοκιμίου Ανδρέας Κονδύλης χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές :

Θεοδωρακόπουλος, Μυλωνάς, Σταμάτης, Καταρέλος, Κοσυφαρίνης, Μπαλάφας, Δαλαγιώργος, Γιαννακάς, Αθανασίου, Τσακανίκας Γ, Βασιλείου

Μπούρος, Ζαρκαδούλας, Καπελάκης Α., Μπαλάσκας, Καρτσακλής Ν., Ντόκας, Κονδύλης, Μακρής, Καπελάκης Γ.

O προπονητης του Αχελώοου  Αγγελοκάστρου Βαλάντης Ζώης ξεκίνησε τον αγώνα με τους :

Μπότας, Τσιλιπάνος, Φεγγούλης,, Δερβίσης, Καντάνης, Τσιμπούκας, Ανδρεάκης, Αντωνόπουλος, Μήκας, Μπούτιβας Σαγάνας Μ.

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν οι Τσιλιπάνος Σ., Ρεντζέπης, Σαγάνας Γ, Τσιλίκας, Λούκας, Καραγιάννης, Πεκλής Λ.., Πεσλής Κ.