Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Απόλλωνας Δοκιμίου και Αράκυνθος Ματαράγκας στην αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας που έγινε στο γήπεδο του Δοκιμίου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά πετυχαίνοντας γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης . Στην συνέχεια δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες, δίχως να καταφέρουν κάτι παραπάνω. Στην επανάληψη ο Αράκυνθος εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι ο αντίπαλος αγωνίζονταν με 10 ποδοσφαιριστές, έφερε το ματς στα ίσα, αλλά στο τέλος του αγώνα ο Απόλλωνας μπορούσε την νίκη , αλλά το σουτ του Δαλαγιώργου βρήκε το δοκάρι.

Συμπερασματικά ήταν ένα ματς που τα είχε όλα ( πολλές ευκαιρίες, χαμένο πέναλτι, δοκάρι, τραυματισμούς παιχτών, διαμαρτυρίες στον διαιτητή, αλλά ακόμη και στον παρατηρητή του αγώνα!!!)

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε 1′ σιγή στην μνήμη του νεαρού διαιτητή Νίκου Ντοσίδη, αλλά και για τον ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα Δοκιμίου Λεωνίδα Ζαχαράκη

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

2΄ 1-0 Πέναλτι για τους γηπεδούχους μετά από ανατροπή του Ευαγγελόπουλο στον Ξευγένη. Εκτελεί ο Ν. Αθανασίου απομακρύνει ο Γεωργίου και στην επαναφορά ο Ξευγένης με σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους

4΄Συρτό σουτ από τον Καμμένο η μπάλα άουτ

30΄Σέντρα από τα δεξιά από τον Ν. Αθανασίου, σουτ στην …κίνηση από τον Μπαλάφα άουτ

42΄Με 10 ποδοσφαιριστές συνεχίζει ο Απόλλωνας μετά από την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Μπαλάφας

46΄1-1 Πέναλτι για τον Αράκυνθο, μετά από μαρκάρισμα του Μυλωνά στον Μπούσγο. Ο Μπανάκας εκτελεί και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

85΄Κόκκινη κάρτα δέχθηκε ο Μπούσγος για τον Αράκυνθο.

89΄ Δοκάρι για τον Απόλλωνα με σουτ του Δαλαγιώργου

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Λιόνας με βοηθούς τους Γαλανόπουλο και Βαλλιάνο.