Στο πρώτο αγώνα στην κατηγορία  “των μεγάλων” του Νομού Αιτωλοακαρνανίας, ο ΑΟ Ρηγανά πήρε πολύτιμη ισοπαλία στην δυνατή έδρα του ΑΟ Λυγιά με 1-1. Η ομάδα του Θόδωρου Μουχάνη μπορούσε ακόμη και την νίκη, αλλά υπήρχε αστοχία στην τελική προσπάθεια.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

7′ Μακρινό σουτ Μικροπουλου λίγο άουτ απ το οριζόντιο δοκάρι

11′ Σουτ από τον Κατσίκα μπλοκάρει ο Μαυρούλιας

13′ Σουτ Καλογερακη θα αποκρούσει ο Ασημακόπουλος

14′  ΓΚΟΛ 1-0  Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με δυνατό σουτ από τον Κατσίκα

18′ ΓΚΟΛ 1-1 Ο Καρύμπας με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφαρίζει για τον ΑΟ Ρηγανά.

26′ Σουτ του Κοτσέτσου  μέσα απ’ την περιοχή θα μπλοκάρει ο Μαυρουλιας

31′ Μόνος του ο Κορομηλάς από πλάγια δεξιά μεσα στην μικρή περιοχή θα σουτάρει λίγο άουτ

35′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κουρσαρη να πλασάρει σε κενη εστία και ο τερματοφύλακας να απομακρύνει σε κόρνερ

39′ Ωραία ενέργεια του Κάππα από τα αριστερά θα βγάλει την σέντρα θα πλασάρει ο Κοκκωνης άουτ

42′ Μεγάλη ευκαιρία με Κοκκώνη σε κενη εστία με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ

46′ Κόρνερ Καρυμπα θα γίνουν κόντρες και πάνω στην γραμμή θα απομακρύνει ο Βασιλόπουλος

73′ Σουτ Κορομηλά θα μπλοκάρει ο Ασημακόπουλος

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ντζάνης με βοηθούς τους Καλυβόπουλο και τον Κορδολαίμη