Όταν η μπάλα δεν σε θέλει!!!

Η αστοχία στην τελική προσπάθεια και οι σημαντικές ευκαιρίες που απώλεσαν οι επιθετικοί του ΑΟ Ρηγανά , που αν της είχαν μετουσιώσει σε γκολ , ο ΑΟ Ρηγανά θα μπορούσε να είχε φύγει νικητής από το ΔΑΚ Αγρινίου, ήταν η σημαντικότερη αιτία που οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής μεταξύ ΑΟ Ρηγανά και Μεδεών Κατούνας

Δυνατό ματς  μεταξύ των νεοφώτιστων στην Α΄κατηγορία έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο ΔΑΚ Αγρινίου. Αντίπαλοι ο ΑΟ Ρηγανά με την Μεδεών Κατούνας. Τελικό αποτέλεσμα 1-1 , με τους δυο αντιπάλους να έχουν από ένα ημίχρονο υπεροχής.

Οι γηπεδούχοι το πρώτο όπου πέτυχαν και το γκολ, αλλά έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα, και οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη που κατόρθωσαν πέτυχαν το γκολ της ισοφάρισης , παίρνοντας έναν πολύ σημαντικό βαθμό.

διαιτητες

Οι κυριότερες φάσεις

23΄Κοντινή κεφαλιά από τον Κράνη άουτ

25΄Δυνατο σουτ από τον Στραβοδήμο άουτ

27΄ Σέντρα από τον Φ. Κορομηλά, ο Καραχάλιος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ

30΄ Όμορφη κάθετη μπαλιά από τον Στραβοδήμο ο Α. Κορομηλάς τετατετ με τον Τηλεμάχου η μπάλα άουτ

31΄ Ο Α. Κορομηλάς και πάλι απέναντι από τον Τηλεμάχου, ο τερματοφύλακας της Μεδεών απομακρύνει την μπάλα

33΄Σέντρα σουτ από τον Κουρσάρη η μπάλα ελάχιστα άουτ

35΄Ο Αυγέρης δίνει θαυμάσια μπαλιά στον Α. Κορομηλά, αλλά ο Τηλεμάχου και πάλι απομακρύνει την μπάλα

38΄1-0 Ο Α. Κορομηλάς από το ημικύκλιο του πέναλτι με συρτό σουτ ανοίγει το σκορ για τον ΑΟ Ρηγανά

51′  1-1  Ο Κράνης σε καλή θέση με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
56′  Σε καλή θέση  ο Κορομηλάς θα σουτάρει μέσα απ’ την περιοχή θα κοντραρει σε σώματα και θα περάσει κόρνερ
Σε αυτή τη φάση ο ΑΟ Ρηγανα διαμαρτύρεται για κόκκινη κάρτα στον Τηλέμαχου που ανέτρεψε τον Αυγέρη  εκτός περιοχής
72′ Σέντρα Ζαχαρακη κεφαλιά Κουρσαρη λίγο άουτ απ το αριστερό δοκάρι
75′ Σουτ του Κράνη θα αποκρούσει ο Μαυρουλιας
84′ Τετ α τετ ο Τσιτσομητσος θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Μαυρουλιας

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ματσούκας με βοηθό τον Κωσταρά και τον Βαλλιάνο