Στον πρώτο εντός έδρας αγώνα στην Γ΄Εθνική ο Ναυπακτιακός νίκησε τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας με 2-1 , και βρέθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στον 3ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Η ομάδα του Δ. Σκούνα με την ζεστή συμπαράσταση των φιλάθλων της πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 6΄της αναμέτρησης με τον Θεοχάρη.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας ισοφάρισε με κεφαλιά από τον Μήνο στο 24΄, αλλά  στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Γραμματικόπουλος εκμεταλεύτηκε με το καλύτερο τρόπο την σέντρα από τον Λαγό και με κεφαλιά έδωσε το πολύτιμο “τρίποντο” στον Ναυπακτιακό

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μπούμπας με βοηθούς τον κ. Τσαντά και τον κ. Παπαδημητρίου.