Θύμα έκπληξης έπεσε ο ΑΟ Ρηγανά, με την ομάδα του Θόδωρου Λαυράνου να δέχεται την ήττα , στο Λουτρό από τον Αμβρακικό Λουτρού με 3-0 , και να βγαίνει από νωρίς εκτός Κυπέλλου της ΕΠΣΑ

Οι γηπεδούχοι με την δύναμη της έδρας πέτυχαν 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη, και βρέθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

5′ Σουτ Καβαλλαρη θα αποκρούσει στη δεξιά του γωνία ο Μαυρουλιας

15′ 1-0   Σέντρα του Παγώνη στο ύψος της μεγάλης περιοχής σουτ από τον   Σιαφάκα  η μπάλα στα δίχτυα

17′ Ωραία ατομική ενέργεια του Τσιουνη θα μπει στην περιοχή θα σουτάρει και η μπάλα θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι

21′ Κεφαλιά  «ψαράκι»  από τον  Στραβοδημο,  θα αποκρούσει ο Αρμύρας

27′   2-0  Ο Σιάφακας από καλή θέση μόνος απέναντι στον Μαυρουλια θα πετύχει το δεύτερο γκολ για τον Αμβρακικό.

28′ Πολύ ωραία συνεργασία του Τσακνή με τον Φώτη Κορομηλά θα μπει ο τελευταίος στην περιοχή θα σουτάρει και θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ

46′ Σουτ από τον  Τσιουνη από θέση πλάγια αριστερα θα αποκρούσει ο Μαυρουλιας σε κόρνερ

48′ Κάθετη πάσα του Κορομηλά στον Στραβοδημο που θα σουτάρει και θα μπλοκάρει ο Αρμύρας

44179902_317702139030841_5226773335769088000_n

51′ Δυνατό σουτ του Αποστόλη Κορομηλά η μπάλα λίγο αόυτ

53′ Σουτ από τον Τσιούνη η μπάλα άουτ

59′ Σουτ του Κάππα από πλάγια αριστερα , η μπάλα στο κάθετο δοκάρι

61′  3-0 . Όμορφη μπαλιά από τον Παγώνη στον Τσιούνη που από κοντά θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα

73′ Μόνος του ο Τουρλίδας στην μικρή περιοχή θα σουτάρει και θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Αρμύρας

44155091_178115416398667_8896258080526827520_n

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γκιάφης με βοηθό τον Σούζα και τον Κοντογιάννη.