Στην επίσημη επιστροφή της στους αγωνιστικούς χώρους μετά από απουσία ενός χρόνου η Θύελλα Αγίου Ανδρέα νίκησε με 4-1 τον Απόλλων Μαγούλας για το πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας της ΕΠΣΑ

Η Θύελλα Αγίου Ανδρέα πήρε προβάδισμα στο σκορ δυο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καλπουζάνη.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 52΄ επίσης με εκτέλεση φάουλ από τον Χ. Τσιρώνη.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς, πετυχαίνοντας 3 ακόμη γκολ, πανηγυρίζοντας τους 3 πρώτους βαθμούς της νίκης.

Στο 60΄η κοντινή κεφαλιά του Γκιόζι Κάμπρι καταλήγει στα δίχτυα του Δ. Φούντα δίνοντας και πάλι προβάδισμα στην Θύελλα.

Στο 76΄ο Αθ. Λάμπος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα και με κοντινό πλασέ πετυχαίνει το τρίτο γκολ της Θύελλας. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 85΄ο Γκιόζι Κάμπρι με σουτ από πλάγια θέση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ‘ήταν ο Γ. Κασβίκης με βοηθούς τον Γεωργίου και τον Καραπιπέρη