Δυνατό ματς έγινε στην Κατοχή ανάμεσα στο γηπεδούχο Τρίκαρδο και τον ΑΟ Ρηγανά. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για θετικό αποτέλεσμα σε μια δύσκολη έδρα, ξεκίνησαν δυνατά με τον Κορομηλά Α. να σουτάρει στο δοκάρι στο 1΄λεπτό της αναμέτρησης. Καθοριστικό σημείο για την ροή του αγώνα η συγκεκριμένη φάση, που αν υπήρξε γκολ ίσως η εξέλιξη του παιχνιδιού να ήταν διαφορετική.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα  στο σκορ, οι παίχτες του ΑΟ Ρηγανά προσπάθησαν για κάτι θετικό δίχως όμως να τα καταφέρουν, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα από την πολύ καλή ομάδα του Τρίκαρδου με 4-2

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

2′ Σουτ του Α. Κορομηλά στο οριζόντιο δοκάρι
18′  1-0 . Ο Φραγκούλης με κεφαλιά   ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους
27′ ΓΚΟΛ γύρισμα του Νάκου από τα αριστερά στη μικρή περιοχή θα πλασάρει ο Γαβρινας για το 2-0
43′ πλασέ του Μεταξουλη λίγο άουτ
46′ Τετ α τετ του Τουρλίδα μετά από λάθος της άμυνας του Τρικαρδου , θα προλάβει ο τερματοφύλακας και θα αποκρούσει
50′ ΓΚΟΛ σέντρα του Νάκου από τα δεξιά πλασέ του Χαλαζια για το 3-0
58′ σουτ του Μεταξουλη θα αποκρούσει ο Μαυρουλιας
60′ σουτ του Κορομηλά λίγο άουτ
63′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαχαρακη 3-1
89′ ΓΚΟΛ εκτέλεση φάουλ του Νάκου κεφαλιά του Φραγκουλη και 4-1
90′ ΓΚΟΛ δυνατό σουτ του Α.Κορομηλα λίγο έξω απ’ την περιοχή στα δίχτυα 4-2

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσοπλάκος με βοηθούς τους Λύσσαρη και τον Χουλιάρα