Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Αχελώος Αγγελοκάστρου που νίκησε εκτός έδρας με 4-1 τον ΑΟ Λυγιά.

Οι ποδοσφαιριστές του Θόδωρου Λαυράνου παρουσιάστηκαν σοβαροί και πειθαρχημένοι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και πήραν δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης.

Στο 18΄ο Καλοκαίρης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, και ένα λεπτό πριν το σφύριγμα της λήξης για το πρώτο ημίχρονο ο Ανδρεάκης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Μάριος Σαγάνας στο 55΄πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Αχελώο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 75΄με τον Κατσίκα, για να διαμορφώσει το τελικό 1-4 και πάλι ο Λευτέρης Καλοκαίρης στο 79΄.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καραβασίλης με βοηθό τον Τάκο και τον Κοντογιάννη