Με γκολ που πέτυχε ο Ηλίας Κοκώνης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΑΟ Αγρινίου ήταν ο νικητής στην αναμέτρηση με τον Αστέρα Αγρινίου με 2-1. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο του Αγίου Κωντσταντίνου

Ήταν ένα πολύ καλό ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφερον μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης. Ο Αστέρας Αγρινίου είχε κατοχή της μπάλας στο περισσότερο διάστημα του αγώνα, αλλά ο ΑΟ Αγρινίου εκμεταλέυτηκε τα λάθη του αντιπάλου του και πήρε μια πολύτιμη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που άξιζε κάτι παραπάνω από το σημερινό ματς.

Οι κυριότερες φασεις και τα γκολ

10΄Κοντινή κεφαλιά από τον Τζελτζέ, απομακρύνει την μπάλα ο Βασιλόπουλος

20΄ 1-0  Εκτέλεση φάουλ από τον Χ. Γκουρνέλο, κακή εκτίμηση της μπάλας από τον Ταμανίδη, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

32΄ Διαγώνιο σουτ από τον Ζαφείρη, ο Βασιλόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

51΄1-1 Εκτελέση κόρνερ από τον Ζαφείρη, κεφαλιά του Σταματελόπουλου, απομακρύνει ο Βασιλόπουλος , και στην επαναφορά ο Τζελτζές από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

59΄ Ο Γιαννακόπουλος σε καλή θέση πλάγια δεξια΄στην περιοχή του ΑΟ Αγρινίου, ….ο Βασιλόπουλος όμως απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του

64΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Εκτέλεση φάουλ από τον Ζαφείρη, απομακρύνει ο Βασιλόπουλος και στην επαναφορά ο Αρκουμάνης από κοντά δεν βρίσκει την μπάλα για να την στείλει στα δίχτυα….

71΄ Εκτέλεση φάουλ από τον Σαγάνη απομακρύνει σε κόρνερ ο Ταμανίδης

72΄Κοντινή κεφαλιά από τον Γκουρνέλο Θ., μπλοκάρει την μπάλα ο Ταμανίδης

94΄ 2-1 Σούτ από τον Λιούλο, απομακρύνει ο Ταμανίδης και από κοντά ο Κοκώνης με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε αποθέωση για τους γηπεδούχους

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Λάμπρου με βοηθό τον Τσιλίκα και τον Κοντογιάννη